• Обновено
90 x 90mm BGA Матрицата за Полнење за Конзолата Xbox / PS3 / Wii Чип 23pcs/set за BGA reballing комплет

90 x 90mm BGA Матрицата за Полнење за Конзолата Xbox / PS3 / Wii Чип 23pcs/set за BGA reballing комплет

Rating 
DEN 1056.00

Залиха
Во магацинот.


Опис : 1. Овој сет на bga поправка матрицата е посебна за Xbox 360/ PS3/ Wii BGA rework. 2. Вие треба 90*90mm reballing bga станица да се работи со нив. 3.Овој сет на bga поправка матрицата е направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик. 4. Тие може да rework 23 diffrent bga чипови како што е подолу : За XBOX360 4pcs 90*90mm BGA Матрицата : XBOX 360 графичкиот процесор XBOX 360 ПРОЦЕСОРОТ XBOX 360 CSP XBOX 360 ХАНА За WII 4pcs 90*90mm BGA Матрицата : WII графичкиот процесор(нова верзија) WII графичкиот процесор(старата верзија) WII ПРОЦЕСОРОТ(нова верзија) WII ПРОЦЕСОРОТ(старата верзија) За PS3 15pcs 90*90mm BGA Матрицата : PS3 графичкиот процесор PS3 ПРОЦЕСОРОТ(нова верзија) PS3 ПРОЦЕСОРОТ(старата верзија) PS3 CXR714120 PS3 CXD2964 GB PS3 CXD2973 GB CXD2981 GB CXD2949 CGB CXD9799 GP CXD9833 GB CXD2980 BGB CXD9209 GB CXD2976 GB CXD2992 GB CXDT203-15 Пакет Внатрешноста : 1x 23 компјутери матрицата

Основни карактеристики

Број На Модел На:
90 x 90mm BGA Матрицата

Најдобри понуди