• Обновено
5 компјутери 3.7 V 3500mAh 3768112 Литиум Полимер Li-Po Батерија За Лаптоп GPS PSP е-книга 9 таблет компјутер моќ банка мобилен

5 компјутери 3.7 V 3500mAh 3768112 Литиум Полимер Li-Po Батерија За Лаптоп GPS PSP е-книга 9 таблет компјутер моќ банка мобилен

Rating 
DEN 1555.00
DEN 1727.52
-10 %

Залиха
Во магацинот.


Литиум полимер Li-ion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка. 2.канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач. 3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4. 4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина. 5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight. 6.Други : играчки, модели.
5pcs 3.7 V 3500m Ah 3768112 Литиум Полимер Li-Po Батерија За Mp3 MP4 MP5 GPS PSP е-книга 9" таблет компјутер моќ банка
5pcs 3.7 V 3500m Ah Литиум Полимер батерија на,добро idear за DIY mp3,mp4,и други electroics стоки. Следење на број обезбеди! Една година гаранција Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 3.7 mm(H)*68mm(W)*112mm(L) 5 > Оценка : DC3.7 V 3500m Ah Полнење на струјата : стандард полнење, брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 C. максимално полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 3-7hrs (стандард); 3hrs (брзо) Заштита функција : над задолжен, со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита може да се полнат постојано вградена заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето.
Пакетот вклучува :
5xpcs 3.7 v 3500m Ah литиум полимер батерија. 3768112
Плаќање ве Молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам. Превозот на Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги. Повратни информации Гаранција Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.

Основни карактеристики

Тип:
Li-полимер
Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
5 компјутери
Број На Модел На:
3768112
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Номиналниот Капацитет:
3500MAH
Бренд Име:
EHAO
Големина:
3.7x68x112mm
Функција:
Батерија
Напон:
3.7V
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Модел:
3768112
Номиналниот Капацитет:
3500MAH
Тежина:
70g
користат за:
Моќ банка,таблет компјутер,мобилен телефон,PDA,ПОДЛОГА
is_customized:
Yes
БАТЕРИЈАТА ГОЛЕМИНА:
Thinckness=3.7 mm ширина=68mm Должина=112mm
Замена На Батеријата:
Yes

Најдобри понуди