• Обновено
Трговија на големо 10 компјутери 3.7 V 180mAh 602020 Литиум Полимер LiPo Батерија За Mp3 Mp4 ПОДЛОГА DVD DIY Е-книга bluetooth Камера

Трговија на големо 10 компјутери 3.7 V 180mAh 602020 Литиум Полимер LiPo Батерија За Mp3 Mp4 ПОДЛОГА DVD DIY Е-книга bluetooth Камера

Rating 
DEN 993.00
DEN 1103.52
-10 %

Залиха
Во магацинот.


Литиум полимер Li-ion Батеријата Банка Апликација
1.Телекомуникациски : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка.
2.Преносни канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач.
3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4.
4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина.
5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight.
6.Други : играчки, модели
Трговија на големо 10 компјутери 3.7 V 180m Ah 602020 Литиум Полимер Li Po Батерија За Mp3 Mp4 ПОДЛОГА DVD DIY Е-книга bluetooth Камера..
Следење на број обезбеди! Една година гаранција Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3 > вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 6 mm (H)*20mm (W)*20mm (L) 5 > Оценка : DC3.7 V 180m Ah Полнење на струјата : стандард полнење, брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 C. максимално полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 3-7hrs (стандард); 3hrs (брзо) Заштита функција : над задолжен, со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита може да се полнат постојано вградена заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Пакетот вклучува :
10 x компјутери 3.7 v 180m Ah Литиум Полимер батерија на 602020 Плаќање ве Молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам. Превозот на Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги. Повратни информации Гаранција Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.

Основни карактеристики

Тип:
Li-полимер
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Број На Модел На:
602020 062020
Батеријата Број:
10 Компјутери
Бренд Име:
EHAO
Номиналниот Капацитет:
180mAh
Големина:
H=6mm W=20mm L=20mm
is_customized:
Yes
Volt:
3.7 V
Функција:
Батерија
Количина:
10 Компјутери
Номиналниот Капацитет:
180mAh
Тежина:
5g
користат за:
mp3 mp4 gps, bluetooth electronices productors...
БАТЕРИЈАТА ГОЛЕМИНА:
Дебелина=6mm width=20mm должина=20mm

Најдобри понуди