• Обновено
3, Emb 80%, Везови значка со лепак назад,шиење прибор, Погоден за Промоција, MOQ50pcs,бесплатен превозот

3, Emb 80%, Везови значка со лепак назад,шиење прибор, Погоден за Промоција, MOQ50pcs,бесплатен превозот

Rating 
DEN 7344.00

Залиха
Во магацинот.


Добредојдовте на Нашата Онлајн Продавница : Ние сме многу чест ако ви се допаѓа и да ги купуваат нашите постоечки производи, ние ќе се направи ПОБРЗО кога ги добивме цел и точната количина. Исто така, ние може да се прилагоди според клиентот, уметнички дела или конкретно барање, ние треба да се направи примерок првата ако обичај нов објект, а потоа заврши Масовно Производство по клиент потврди примерок, па времето за испорака се потребни околу 15 ~ 23 дена, искрено посакувам на сите корисници можат да го разберат нас, ви благодариме!
1. Основно Конкурентни Предности :
а. Висок квалитет со конкурентна цена
б. Мали наредби се прифатени,
в. Клиентот дизајн се добредојдени
г. Професионална & брза услуга
2. Спецификација :
Материјал : twill (tatting)
Поддршка : ПВЦ
Edge : топлина намалување или merrow граница
Emb.површина : повеќе од 80%
Големина : 3 инчи
Боја : во рамките на 9 бои limite (различни бои во зависност од клиент барање)
Пакет : 100 парчиња / пластична кеса или како клиентот побара.
Погодна за воена, облека, торба или капа и др.
3. Истрага било печ е многу лесно :
Само mail за било груба скица, уметнички дела или лого за нас,
Во меѓувреме дозволете ни да знам материјалот, количина, големина, edge и поддршка или посебни барања итн.
MOQ : 50pcs по содржина
4. Ф. А. П :
a ) : Како да се пресмета големината?
Формулата за редовни големина= (ширина + должина)/2; за неправилна големина на посебна форма, големина= (max. ширина + max. должина)/2.
б) : Како да се разликуваат различни тип на границата?
Ние се илустрира четири основни видови на границите за да го изберете за да ги задоволат вашите посебни барања. Тие се Исечете-да-сенка граница, Топлина-намалување на границата, Merrow граница, Stitched граница.
c) : Колку барања за состанок Материјал на везови patch или лебл за вас да се избере за да се исполнат вашите посебни барања?
Постојат три различни Поддршка материјали за вас да се избере. Тие се Пластична Подлога, оваа поддршка е водоотпорен материјал; Топлина Печат Подлога, тоа бара на температура од 150 -180 степени centigrade кога топлина запечатени закрпи на облека;
d) : Она што е на ткаенини што се користат често за везени амблеми?
На ткаенини што се користат често за везени амблеми има twill, филц, тафт и жанила.
Нормално Материјал е twill, Тоа е широко се користат во облека, воена облека, капа или торба итн.

Основни карактеристики

Тип На Производ:
Закрпи
Техника:
Извезена
Функција:
Рачно Изработени,Еко-Пријателски
Стил:
Шие-На
Број На Модел На:
DKP-CW14032602
Бренд Име:
Jex
Големина:
3 inch
Материјал:
twill (tatting)
Edge:
merrow граница или топлина намали
Големина:
3 inch or as client's demand
Пакет:
100 парчиња / пластична кеса
Прифати прилагодени:
Мали наредби се прифатени
10 години искуство во apperal:
Строги квалитет материјал за
Прифати избор на начин на плаќање:
Голем попуст за UPS-от, DHL, FedEx & EMS
Обезбеди забава за старите клиент:
Надомест за превозот цена од Пост Ари Aail
is_customized:
Yes

Најдобри понуди