• Обновено
Топла лепак обврзувачки машина десктоп совршен хартија термички врзивно електрични метал книга maquina де encuadernar encuadernadora

Топла лепак обврзувачки машина десктоп совршен хартија термички врзивно електрични метал книга maquina де encuadernar encuadernadora

Rating 
DEN 4817.00
DEN 6509.28
-26 %

Залиха
Во магацинот.


А4 Големина Термички Обврзувачки Машина Електрични Врзивно Топла Топи Обврзувачки Машина Лепак Обврзувачки Машина Хард Корица Врзивно
Опис : топла топи тип обврзувачки машина
Обврзувачки : дебелината на 50 mm (500, 80g хартија)
Карактеристики : ПРОЦЕСОРОТ програма за контрола, PTC керамички греење, инфрацрвена електрични откривање
Answer : ___________________________ Note : обврзувачки датотеки користете треба да се врши со топла топи ракав. Над сликата е стара верзија и нова верзија на ГОЛО, промените ќе бидат предмет на производителот на пристигнување на стоката, нова пролет функција на метална рачка, притиснете нежно стегање текст за топла топи.
Напон и Моќност : 220 V, 50 HZ, 100 W;
Обврзувачки Големини : 320*50mm
Обврзувачки Дебелина : 50mm
Обврзувачки Должина : во рамките 320mm
Погоден за покривање дебелина : 50-350g
Пред-греење Time : 3-5 минути
Машина со Големина на : 380*240*170mm
Тежина : 5.3 kg
Пакет Големина : 420*285*218mm
Производ параметри :
1, ПРОЦЕСОРОТ програма за контрола на : електронски обврзувачки нов концепт;
2, обврзувачки дебелината на 50 mm : 1-500 хартија произволни дебелина;
3, PTC керамички греење : одржлив, безбеден и сигурен;
4, на три периоди : контрола на температурата за различни дебелина датотека дизајн;
5, прирачник водич железнички стегање : да се спречи загуба на крајот на првата страница;
6, висока точност време на одложување за заштита : апсолутно во лепак и зачувување на енергијата;
7, инфрацрвена електрични детекција : обврзувачки лесно;
8, "' цевковод дизајн : канцеларија автоматизација да биде доделена корист на ново;
Поле на примена :
Топло-топи обврзувачки машина : користете во напредни тендер, цитат, недвижности, полиса за осигурување, договор, лична карта, виза книги, сметководствени ваучери, сметка книги и други високо-одделение датотеки, може лесно нивните акции во канцеларија
Избор на материјали на PTC керамички материјал, со брзи греење, висока ефикасност!
Соработува со плик на врзивно ефект убава, силни и издржливи!
Опремени со рака менгеме функцијата, обврзувачки е многу силна!Никогаш не падне!
Обврзувачки чекори :
1) го вклучите прекинувач, топла топи обврзувачки машина обврзувачки машина започнете загреете;
2) се очекува за околу три минути по обврзувачки машина загреете, зелено светло.
3) ќе биде врзан страници спакувани во топла топи ракав на топло-топи обврзувачки машина, горе и долу, лево и десно усогласување, особено печат сечење нагоре и надолу заедно во обврзувачки ритам риџ, притисни пред сив лак прачка лесно да (бидете сигурни дека за да им помогнам на крајот, на дното на плик и машински алуминиумски легури контакт), црвено светло;
4) кога за 40 секунди по зелено светло за, како што се топло-топи обврзувачки текст на решетката за ладење отстранети од топла топи обврзувачки машина две минути по текст на калапи;
5) обврзувачки спецификација : A4, максимална обврзувачки : дебелина од 50 mm, обврзувачки време : околу 30 до 60 секунди/ова.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
Топла Топи Обврзувачки Машина

Најдобри понуди