• Обновено
Laijie Автомобил Rear View Camera За Рено Megane 2 3 II III 2002~ ГОДИНА / HD CCD Вода Доказ Широк Агол Леќа Авто Обратен Камера

Laijie Автомобил Rear View Camera За Рено Megane 2 3 II III 2002~ ГОДИНА / HD CCD Вода Доказ Широк Агол Леќа Авто Обратен Камера

Rating 
DEN 923.00
DEN 1318.08
-30 %

Залиха
Во магацинот.

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Рено Megane II 2 2002~2008 Одговара За Рено Megane 3 III 2008~2016 година
( Не одговара на "Рено" Megane 2 RS Hatchback ) го Замени табличка светлина инсталација Повеќе Јасни Фотографии За Референца HD Висок Квалитет Очила Леќа
Сет 1 : Обични 6 метри Поставено жичана
Сет 2 : Обични 6 метри Жичен Сет ( Вклучувајќи автомобил екран конекција линија )
Сет 3 : Подобрена 6 метри жичен Сет ( Видео кабли со струја Relay)
Реле може да се стабилизира напонот и струјата и да се направи камерата постабилна
Сет од 4 : Подобрување на 6 метри жичен Сет ( Вклучувајќи автомобил екран конекција линија )
Надворешните набљудувачи (РКА) треба да се купат во прилог, можете да кликнете на линкот подолу за да ги одберете
Инсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена. Клучни Карактеристики : 1 .High-definition и 170 степен широк гледање агли 2. со добра водоотпорен функција. 3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн 4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа. 5. Поддржува NTSC ТВ систем 6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна 7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали 8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Спецификација : 1.Пиксели : PAL : 720* 576, NTSC : 720* 480 2.Моќност : DC12 V 110m A 3.Погледнете Агол : 170 степен 4.Слика Сензор : CCD1/3 5.TV систем : PAL / NTSC 6.Хоризонтална Резолуција : 520 ТВ линии 7.Леќи на камерата : 18.5 мм 8.Sync. Систем : внатрешни 9.S/N Сооднос : >48 Db 10.Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди 11.Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm 12.Баланс На Белата Боја : Auto 13.Вода-доказ : IP67 14.Видео Кабел Должина : околу 6m Цена & Пакет вклучуваат : Сет 1 : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x Обичните 6 метри Видео кабел 1 x Switch Кабел 1 x прирачник за Корисникот Сет 2 : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x Обичните 6 метри Видео кабел 1 x Switch Кабел 1 x Автомобил екран конекција линија 1 x прирачник за Корисникот Сет 3 : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x Подобрена 6 метри Видео кабли со струја Реле 1 x Switch Кабел 1 x прирачник за Корисникот Сет 4 : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x Подобрена 6 метри Видео кабли со струја Реле 1 x Switch Кабел 1 x Автомобил екран конекција линија 1 x упатство
Шопинг Совети
За Плаќање :
Ние ги прифати повеќето од најпопуларните методи за плаќање преку Ali Express ЗАЧУВАМ.

Основни карактеристики

Жица или Безжично:
Жица
Бренд Име:
Laijie
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Леќа Материјал:
Стакло

Најдобри понуди