• Обновено
Lyudmila ЗА Lexus GX 460 GX460 2009~2015 година / Автомобил Rear View Camera / Обратна Паркинг Камера / HD Ноќ Визија + Назад до Камерата

Lyudmila ЗА Lexus GX 460 GX460 2009~2015 година / Автомобил Rear View Camera / Обратна Паркинг Камера / HD Ноќ Визија + Назад до Камерата

Rating 
DEN 948.00
DEN 1317.12
-28 %

Залиха
Во магацинот.


Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна Камера HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + Вода-Доказ + Прашина-Доказ + Широк Агол
За Lexus GX 460 GX460 2009~2015
Повеќе Јасна Слика За Различни Агли За Lexus GX 460 GX460 2009~2015
Опис :
Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена.

Како да се инсталира :
1. Поправи камерата за да ја посебен дизајн дупка во вашиот автомобил.
1. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
1. Поврзете ја силата на камерата на вашиот автомобил обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
1. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
1. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
1. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
=>Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил
=>Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
=>Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Клучни Карактеристики :
1 .High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2. со добра водоотпорен функција.
3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа.
5. Поддржува NTSC ТВ систем
6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна
7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали
8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание.
Параметри : Слика сензори : 1/3" color CCD ТВ Систем : NTSC & ПАЛ Минимална осветлување. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 720*540 Резолуција : 52 0 TV линии Видео Излез : 1.0 Vp-p,75 Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 67 - Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Работна Сила (DCV) : DC 12 V
Цена & Пакет вклучува :
1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera
1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ)
1 x упатство
За Превозот
Пратката ќе се организира во рок од 3 работни дена по исплата е расчисти колку што купувачот информации и превозот адреса е потврдена. Ве молиме да се обезбеди право пост код и валиден телефонски број за да се избегне задоцнувањето во превозот.
1) Ние обично брод од страна на DHL, EMS, ARAMEX - ние изберете повеќето економски начин меѓу нив и за вас.

Основни карактеристики

Бренд Име:
Lyudmila
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери,Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
се применуваат:
ЗА Lexus GX 460 GX460 2009~2015
ccd ноќ визија:
Yes
Боја Име:
Црна
Автомобил Производител:
Lexus

Најдобри понуди