• Обновено
НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET C2500 C3500 5.7 L V8 12570425 10458104 2000-2004

НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET C2500 C3500 5.7 L V8 12570425 10458104 2000-2004

Rating 
DEN 5280.00

Залиха
Во магацинот.


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET C2500 C3500 5.7 L V8 12570425 10458104 2000-2004

Основни карактеристики

Специјални Функции:
Дистрибутер
Објектот Должина:
28cm
Објектот Дијаметар:
15cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Тип На Објект:
Вози Елементи
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Тежина:
2kg
Зафатнина:
5700cc
Година:
2000-2004
Име На Модел:
12570425 10458104
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Висина:
15cm
Нема. на Цилиндри:
8 Цилиндри
Дистрибутер:
Дистрибутер

Најдобри понуди