• Обновено
Турбо полначот core K03 53039880015 53039700015 турбо chra за Фолксваген Голф IV 1.9 TDI

Турбо полначот core K03 53039880015 53039700015 турбо chra за Фолксваген Голф IV 1.9 TDI

Rating 
DEN 4013.00
DEN 5280.00
-24 %

Залиха
Во магацинот.


Турбо полначот core K03 53039880015 53039700015 турбо chra за Фолксваген Голф IV 1.9 TDI
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број : 5303-988-0003 / 5303-970-0003 / 53039700003 / 53039880003 / 5303-988-0006 / 5303-970-0006 / 53039880006 53039700006 / 5303-988-0015 / 5303-970-0015 / 53039880015 / 53039700015 / 5303-988-0036 / 5303-970-0036 53039880036 / 53039700036 / 5303 988 0036 / 53039700036 / 028145701 R / 028145701 RX / 028145701 RV 028145701 S / 1002829 / 1010435 / 1106003 / R95 VW6 K682 AA / 95 VW6 K682 AA / 028145701 J / 028145701 JX 028145701 JV / 028145701 Q / 028145701 QX / 028145701 QV / 038145701 A / 038145701 AX / 038145701 AV 038145701 D / 028253019 / 028253019 X / 028253019 V
1.За Ауди 80 1.9 ТД AAZ 2.За Седиште Кордоба 1.9 ТД AAZ / 1 Z / AHU 3.За Seat Ibiza II 1.9 ТД AAZ / 1 Z / AHU 4.За Седиште Толедо јас 1.9 ТД AAZ / 1 Z / AHU 5.За Фолксваген Голф III 1.9 ТД AAZ 6.За "Фолксваген" Jetta III 1.9 ТД AAZ 7.За "Фолксваген" Passat B4 1.9 ТД AAZ 8.За "Фолксваген" Vento 1.9 ТД AAZ 9.За Seat Alhambra 1.9 TDI 1 Z / AHU 10.За "Фолксваген" Caddy II 1.9 TDI 1 Z / AHU / ALE 11.За Фолксваген Голф III/IV 1.9 TDI 1 Z / AHU / ALE 12.За Фолксваген Поло III 1.9 TDI AHU / ALE 13.За "Фолксваген" Sharan 1.9 TDI 1 Z / AHU 14.За Audi A3 1.9 TDI AGR 15.За "Шкода" Octavia јас 1.9 TDI AGR 16.За Форд Галакси 1.9 TDI ANU
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
K03
Frequence Опсег:
K03 турбо ФОЛКСВАГЕН
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
До 2015 Нов Производ
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Фолксваген
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
турбополнач фолксваген
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Автомобил модел:
За Фолксваген Голф IV 1.9 TDI
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Име На Модел:
Borg Ворнер K03
Дел Број:
53039880015 / 53039700015

Најдобри понуди