• Обновено
Турбо Chra за Audi A3 1.9 TDI Гарет турбополнач обнова комплет GT1749V турбо кертриџ 713672-5003S 713672-5002S 454232-0005

Турбо Chra за Audi A3 1.9 TDI Гарет турбополнач обнова комплет GT1749V турбо кертриџ 713672-5003S 713672-5002S 454232-0005

Rating 
DEN 4013.00
DEN 5280.00
-24 %

Залиха
Во магацинот.


Турбо Chra за Audi A3 1.9 TDI Гарет турбополнач обнова комплет GT1749 V турбо кертриџ 713672-5003 S 713672-5002 S 454232-0005
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број : 713672-0002 / 713672-0003 / 713672-0004, 713672-0005 713672-0006 768331-0001 768331-0002, 454232-0001 454232-0003 454232-0004 454232-0005, 038253019 C 038253019 CX 038253019 CV 038253019 A, 038253019 AX 038253019 AV 03 G253014 R 03 G253016 K, 454183-0001 454183-0002 454183-0003 028145702 E, 028145702 EX 028145702 EV 701855-0001 028145702 P, 028145702 PX / 028145702 PV / 028145702 E, 713672-2 713672-3 713672-4 713672-5 713672-6, 713672-6 768331-1 768331-2 454232-1 454232-3, 454232-4 701855-1
1.За Audi A3 1.9 TDI ALH / AHF 2.За Седиште Леон 1.9 TDI ALH / AHF 3.За Седиште Толедо 1.9 TDI ALH / AHF 4.За "Шкода" Octavia јас 1.9 TDI ALH / AHF 5.За Фолксваген Буба 1.9 TDI ALH / AHF / ЗНМ / AUY 6.За "Фолксваген" Бора 1.9 TDI ALH / AHF / ЗНМ / AUY 7.За Фолксваген Голф IV 1.9 TDI ALH / AHF 8.За Форд Галакси 1.9 TDI AFN 9.За "Фолксваген" Sharan 1.9 TDI AFN 10.За Seat Alhambra 1.9 TDI AFN
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
GT1749V
Frequence Опсег:
Турбина 713672
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2016 година
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 метал
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Audi
Специјални Функции:
chra
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
15cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Автомобил Направи:
За Audi A3,1.9 TDI,110HP
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
line1:
713672-0002 / 713672-0003 / 713672-0004, 713672-0005 713672-0006
line2:
768331-0001 768331-0002, 454232-0001 454232-0003 454232-0004
line3:
454232-0005 454183-0001 454183-0002 454183-0003 701855-0001
line4:
713672-2 713672-3 713672-4 713672-5 713672-6, 713672-6
line5:
768331-1 768331-2 454232-1 454232-3, 454232-4 701855-1
line6:
713672-5002S / 713672-5003S / 713672-5004S / 713672-5005S
клучен збор:
GT1749V турбо core

Најдобри понуди