• Обновено
GT1749V турбо полнач за Форд Галакси 1.9 TDI AFN AVG AUY ЗНМ 110HP 115HP - Кертриџ core собранието CHRA 713673 / 701855-5006S

GT1749V турбо полнач за Форд Галакси 1.9 TDI AFN AVG AUY ЗНМ 110HP 115HP - Кертриџ core собранието CHRA 713673 / 701855-5006S

Rating 
DEN 4013.00
DEN 5280.00
-24 %

Залиха
Во магацинот.

GT1749 V турбо полнач за Форд Галакси 1.9 TDI AFN AVG AUY ЗНМ 110 HP 115 HP - Кертриџ core собранието CHRA 713673 / 701855-5006 S
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број :
713673-5005 S, 713673-5006 S, 713673-0001/2/3/4/5/6, 454232-0002/6, 454232-5011 S 701855-5006 S, 701855-0002/4/6, 712968-5005 S, 712968-5006 S, 712968-0001/2/3/4/5 716419-5002 S, 716419-0002, 722730-5003 S, 722730-0001
ОЕМ Број : 038253019 N, 038253019 NX, 038253019 NV, 038253019 D, 038253019 DX, 038253019 DV 03 G253014 E, 028145702 S, 028145702 SX, 028145702 SV,95 VW9 G438 CA,1094743, 038253019l,03 G253016 P,038253019 Q,038253016 H,038253016 HX,038253016 HV 038253010 H,038253016 N
AUY ЗНМ Форд Галакси 2000 WGR [1995-2006] MPV MPV 1.9 TDI
1896ccm 115 HP 85 KW (Дизел) AUY ЗНМ Seat Alhambra 2000 7 V8, 7 V9 [1996-2010] MPV MPV 1.9 TDI 1896ccm 115 HP 85 KW (Дизел) AUY ЗНМ Седиште Кордоба Vario 1997 6 K5 [1996-2002] Имот Имот 1.9 TDI 1896ccm 110 HP 81 KW (Дизел) AUY ЗНМ Седиште Леон 2004 1 M1 [1999-2006] Hatchback Hatchback 1.9 TDI 1896ccm 110 HP 81 KW (Дизел) AXR/BSW/BEW "Шкода" Fabia 2008 [2006-2014] Hatchback 1.9 TDI 1896ccm 105 HP 77 KW (Дизел) AUY ЗНМ ASV "Шкода" Octavia 2000 1 U2 [1996-2009] Hatchback Hatchback 1.9 TDI 1896ccm 110 HP 81 KW (Дизел) AUY ЗНМ "ФОЛКСВАГЕН" Голф 1998 МК IV [1997-2006] Hatchback 1.9 TDI 1896ccm 115 HP 85 KW (Дизел) ATD "ФОЛКСВАГЕН" Новата Буба 2005 1 Y7 [2002-2010] Конвертибилна Конвертибилна 1.9 TDI 1896ccm 100 HP 74 KW (Дизел) AUY ЗНМ "ФОЛКСВАГЕН" Sharan 2000 7 M8, 7 M9, 7 M6 [1995-2010] MPV MPV 1.9 TDI 1896ccm 115 HP 85 KW (Дизел)
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Специјални Функции:
Турбина обнова на комплет
Поставување на Возило:
моторот
Име На Модел:
GT1749V
Објектот Тежина:
1.5kg
Материјал Тип:
К18 метал
Модел Година:
2016 година
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Автомобил Производител:
Фолксваген
Објектот Должина:
15cm
Објектот Висина:
15cm
Frequence Опсег:
Турбо Бора
Одговара за автомобил 1:
за Audi A3 1.9 TDI / Форд Галакси 1.9 TDI
Одговара за автомобили 2:
за Seat Alhambra Кордоба Леон 1.9 TDI
Одговара за автомобил 3:
за Шкода Octavia Fabia 1.9 TDI
Одговара за автомобил 4:
за Бора Golf IV Sharan Caddy Bettle 1.9 TDI
Дел Број 1:
713673-5005S, 713673-5006S
Дел Број 2:
454232-0002 / 454232-0006 / 454232-5011S
Дел Број 3:
701855-0002 / 701855-0004 / 701855-0006 / 701855-5006S
Дел Број 4:
712968-5005S / 712968-5006S / 722730-5003S / 722730-0001
ОЕМ Број 1:
038253019N / 038253019D / 03G253014E / 028145702S
ОЕМ Број 2:
038253019L / 03G253016P / 038253019Q / 038253016H

Најдобри понуди