• Обновено
Турбополнач кор Турбо chra кертриџ K03 53039880011 / 53039700044 / 53039700026 за Ауди А3 1.8 Т(8L) AGU / AOI / ARZ 110kw

Турбополнач кор Турбо chra кертриџ K03 53039880011 / 53039700044 / 53039700026 за Ауди А3 1.8 Т(8L) AGU / AOI / ARZ 110kw

Rating 
DEN 4013.00
DEN 5280.00
-24 %

Залиха
Во магацинот.


Турбополнач кор Турбо chra кертриџ K03 53039880029 за Ауди А3 1.8 Т(8 L) AGU / AOI / ARZ 110kw
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број : 5303-988-0029 / 5303-970-0029, 53039880029 / 53039700029, 5303 988 0029 / 5303 970 0029, 5303-988-0011 / 5303-970-0011, 53039880011 / 53039700011, 5303-988-0044 / 5303-970-0044, 53039880044 / 53039700044, 5303 988 0044 / 5303 970 0044, 06 A145704 L / 06 A145704 LX / 06 A145704 LV, 06 A145704 / 06 A145703 G / 06 A145703 A, 5303-988-0025 5303-970-0025, 5303 988 0025 5303 970 0025, 058145703 N / 058145703 X, 5303-970-0035 / 5303-970-0035, 5303 970 0035 / 5303 970 0035, 5303-970-0026 / 5303-970-0026, 5303 970 0026 / 5303 970 0026, 06 A145704 B / 06 A145704 BX / 06 A145704 BV, 06 A145703 Q / 06 A145704 A, 5303-970-0045 / 5303-988-0045, 53039700045 / 53039880045, 53039880049 / 53039700049, 5303 988 0049 / 5303 970 0049, 06 A145704 H / 06 A145704 HX / 06 A145704 HV, AGU / AOI / ARZ АПУ / КОВЧЕГОТ BFB AQA / AJQ, AQX / AYP AWC AQA AGU, k03-011 k03-044 k03-029 k03-025 k03-035 k03-026, k03-045 k03-049, k03 011 k03 044 k03 029 k03 025 k03 035 k03 026
Погодни за : за "Фолксваген" Passat Б5 1.8 Т 1996-2000 Година : АПУ/КОВЧЕГ за "Фолксваген" Passat Б5 1.8 Т 1996-2000 150 HP AEB Audi A4 1.8 Т (Б5) 1995-1998 Година : 150 HP AEB Audi A4 1.8 Т (Б5) 1997-1998 Година : 180 HP AJL Ауди А6 1.8 Т (C5) 1997-1999 Година : 150 HP AEB Ауди А6 1.8 Т (C5) 1997 - та Година : 180 HP AJL Audi A4 1.8 Т (Б5) 1998-1999 Година : 150 HP АПУ/КОВЧЕГОТ Audi A4 1.8 Т (Б6) 2002-2005 Година : 163 HP BFB Ауди А6 1.8 Т (C5) 1998 Година : 150 HPAPU/КОВЧЕГОТ на AUDI А6 1.8 Т 110 KW 150 HP Година : 1996-2000 АПУ/КОВЧЕГОТ
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
K03
Frequence Опсег:
k03 chra
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2016 година
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 метал
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Audi
Специјални Функции:
турбо k03
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
15cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Автомобил Направи:
За Ауди А3 1.8 Т
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
моќност:
110 Kw
Дел Број 1:
53039880011 / 53039700011
Дел Број 2:
53039880044 / 53039700044
Дел Број 3:
53039880026 / 53039700026
Дел Број 4:
53039880035 / 53039700035

Најдобри понуди