• Обновено
2 Парчиња Воки Токи Baofeng УВ-82HX VHF UHF 8W Преносни Радио Станица,Сестра УВ-82 Amador Walky Talky Baofeng УВ 82 UV82 GT-3

2 Парчиња Воки Токи Baofeng УВ-82HX VHF UHF 8W Преносни Радио Станица,Сестра УВ-82 Amador Walky Talky Baofeng УВ 82 UV82 GT-3

Rating 
DEN 3675.00
DEN 4224.00
-13 %

Залиха
Во магацинот.


2 Парчиња воки Токи Baofeng УВ-82 HX VHF UHF 8 W Преносни Радио Сет,Сестра УВ-82 Amador Walky Talky Baofeng УВ 82 UV82 GT-3
Она што го Прави Уникатен?
* 3 енергетски Нивоа (1, 4, 8 вати) прилагодлива
* VFO/ Г (Фреквенција на Чекање) може да се заклучи преку софтвер
* Dual-Switch PTT може да се синхронизира преку софтвер за да се поедностави работата на радио
* На blacklight за вклучување/исклучување време може да се постави преку софтвер
* Може да биде програма за repeater рачно или преку софтвер
* Тоа вклучува Висока Добивка V-85 Антена за да се Оптимизира Перформансите
* Целосна Додатоци Компатибилност со СИТЕ УВ-82 додатоци
* Повеќе ТОН Пукна Опции за НОВ кориснички Мени. Избор на Ѕвонење Пукна Опции Вклучуваат : 1000hz, 1450hz, 1750hz, 2100hz
ВИСОК ИЗЛЕЗ 8 ВАТИ УВ-82 HX
УВ-82 HX е најновата генерација на класичниот УВ-82 Серија. Некои нови функции се наоѓаат во УВ-82 HX се три прилагодливи моќ ниво (Низок - 1 вати, Средината - 4 вати, Високо - 8 вати) дозволува висока излезна 8 вати
ДВОЈНА PTT РАЗЛИКА
УВ-82 Серија доаѓаат со двојна притисни-за-зборување копчето. Двојна ПЗЗ е голем чекор напред во ХТ технологија. Тоа ви овозможува да емитува на две фреквенции, со употреба на рокер switch PTT. Со притискање до што може да се пренесе на "Фреквенција На" и со туркање надолу ќе може да се пренесе на "Фреквенција Б". Фреквенцијата А или Б, исто така може да се користи како скенер на канали, фреквенции, CTCSS и DTS на ѕвонење.
Внимание : на Bao Feng УВ-82 HX сте во можност да ги синхронизирате го PTT копчето за да се овозможи еден Притисни-за-Зборување комуникации.
НА BAOFENG УВ-82 СЕРИЈА
УВ-82 серија има покренато бар на прифатлива шунка радио технологија! Во споредба со претходната Bao Feng производи (УВ-5 R, GT-3, и v2+ Серија) УВ-82 доаѓа со многу силен звучник (1 вати), многу повеќе солидна случај со поголеми копчиња, и нов чипсет и PCB одбор кој супериорна опсег, точност и излез од претходната Bao Feng чипсети. Тоа не е едноставно римејк но, нова радио од земјата нагоре. Тоа супериорна на 2-ри Генералот УВ-5 R чипсет (кои се користат во УВ-5 Rs, GT-3 BF-F8+, и v2+ серија).
DUAL ВИДИ ПРИЕМНИК
УВ-82 HX има еден вграден приемник, но може да "види" два канали (полу дуплекс). Следи две различни фреквенции (дури и на различни бендови (VHF/UHF)) и радио ќе го следи и двете фреквенции давање приоритет на првата станица за да примите дојдовен повик.
FM ЕМИТУВА СТАНИЦАТА
Можете да слушате FM Емитува радио, додека сеуште следење на вашите радио фреквенции во позадина. Секој дојдовен повик ќе им се даде приоритет осигурување ти никогаш нема да пропуштите важен повик додека го слушате радиото.
ГРУПА НА ЅВОНЕЊЕ Е ПОДДРЖАНО
УВ-82 HX поддржува најчестите Аналогни на Ѕвонење. Таа поддржува CTCSS, DCS, и DTMF повикување на методи. Поставување на вашиот повикување на методи за повик со групата на ѕвонење.

Основни карактеристики

Складирање Канал:
128
Број На Модел На:
УВ-82HX
Фреквентен Опсег:
VHF 130-179MHz/UHF 400-520MHz
Разговор Опсег:
5-сса 10 километри
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BAOFENG
Воки Токи Тип:
Преносни
Тип:
Двонасочна Радио
Димензии:
58mm x 110mm x 32-милиметри
Is_Display:
Yes
Максимален Домет:
>Сса 10 километри
Број На Модел На:
baofeng ув-82hx
радио:
Воки Токи
сестра:
baofeng 82 радио amador
сестра-1:
baofeng ув-82
Име:
8w Радио станица ув-82
BAOFENG:
воки токи пар
сестра-2:
антена воки токи 2 парчиња
сестра-3:
baofeng uv5r
Воки Токи:
pinganillos walky talky
подобро од:
baofeng ув-xr

Најдобри понуди