• Обновено
Бесплатен превозот 115mm (4.5) кружни виде ножот за порцелан Дијамант сечење нож

Бесплатен превозот 115mm (4.5) кружни виде ножот за порцелан Дијамант сечење нож

Rating 
DEN 446.40

Залиха
Во магацинот.


Дијамант порцелански виде ножот Опис на Производот
Вовед :
H ot sintered continius rim порцелански виде ножот се исти со рачен машина,и широко се користи за сечење порцелански плочки, керамички плочки, stonce prcess или construciton.
Детали Слики
Производи информации
Надворешниот Дијаметар(mm)
115mm
големина на : (инчи)
4.5"
Сегмент Висина
10мм
Основни Дебелина(мм) :
1.2 mm
Вртежи во минута :
8000-11000
Квалитет :
Класа
Арбор
7/8"-5/8" (22.23 мм-20mm)
Сечење
сува и влажна сечење
ТОЧКА БР.
DC-SXSB02
Примена :
Порцелански плочки, Гранит ,Мермер,камен ,керамика
Магистерски Пакет/Тежина (килограми)
1pcs/кутија
G. W
0.2 кг/pc
Н W
0.18/pc
Производи карактеристики
1, Универзал за сува или влажна сечење;
2, X заби нудат брзо и лесно сечење;
3, Супер тенки порцелански виде ножот со слободен чипови за сечење.
Апликации
1, за сечење порцелан,керамички плочки,гранит, кварцен песочник и др;
2, Натпревар со рачен машина . Компанијата Информации
Diamant Cut & Абразивни CO.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Нашите главни производи се дијамант сегменти, видов ножеви, жица пили,дијамант абразивни, флексибилни дијамант полирање подлога, кат полирање влошки, купот на тркала, профилирање тркала, CNC-профилирање тркала, вежба битови, прст рутер битови, четки, абразивни блокови и electroplated tools, со различни спецификации. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Сите наши производи се под строга контрола на квалитетот.

Основни карактеристики

Надворешниот Дијаметар:
115mm
Сечилото Материјал:
дијамант
По завршувањето:
Бела
Бренд Име:
casaverde
Број на Компјутери:
1 Компјутер
Употреба:
Комерцијални Производство
Големина:
4.5
is_customized:
Yes
Сечилото Тип:
Кружни Пили Ножеви
Број На Модел На:
DC-CRTB03
се применуваат:
порцелански/керамички
Објектот:
порцелански виде ножот
Дебелина:
1.2 mm
сегмент heignt:
10мм
Арбор:
7/8-5/8 инчи
Сечилото Материјал:
кружни пили сечилото
Големина:
115mm
DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди