• Обновено
DIYSECUR Видео Врата Телефон Видео Спогодба Врата 4.3 инчен HD Затворен Монитор + 600 TVLine IR Ноќ Визија Отворено Камера

DIYSECUR Видео Врата Телефон Видео Спогодба Врата 4.3 инчен HD Затворен Монитор + 600 TVLine IR Ноќ Визија Отворено Камера

Rating 
DEN 3386.00
DEN 4079.52
-17 %

Залиха
Во магацинот.


800 x 480 HD 4.3" Видео Врата Телефон Видео Спогодба Secure Систем 1 x Надворешна Единица & 1 x Затворен Следење
Зошто Ви Е Потребна Видео Врата Телефон Спогодба Систем
Опис
Видео врата телефонот е систем кој ви овозможува да примате "разговори" од вашиот влезната врата или некои други врата надвор од вашата зграда, која ви овозможува да се видат кој е во надворешниот станица и да разговара со нив. Тоа ќе додадете безбедност и мир на умот на вашиот дом.
Објектот гледате сега е нашиот нов пристигнување видео врата телефон систем. Тоа има убав изглед и одлични перформанси. За надворешна единица, а 600tvl камера ви овозможува да видите јасно кој е на вратата, вграден led светла подобрување на ноќен приказ, актерите-iron алуминиум алуминиумски панел и rainproof покрие обезбедуваат добра заштита за тоа. За внатрешна монитор, 4.3 инчен LCD екран во боја ви дава поглед, бела боја го прави да се погледне повеќе модерни . Покрај тоа, тоа е жица систем, инсталација не е тешко, и од надворешна единица и внатрешен единица имаат plug-and-play конектор. Тоа е одличен систем за домашна спогодба и безбедност.
Таа поддржува Handsfree Dual-начин Спогодба, Затворен Мониторингот, Затворен Отклучување, Визија Ноќ . Тоа содржи 1 отворено одделение и 1 внатрешна единица . Таа поддржува Max 2 отворено единици и 6 затворен единици, ако ви треба повеќе камери и монитори, ве молиме да бидат слободни да контакт. (За 2 отворено одделение комплет, треба mutil вратата контролорот; за 5 или 6 затворен единици комплет, треба mutil следи amplifer.)
Главни Функции Модерен Apperance и Најдобро Видео&Аудио Перформанси
Отворено одделение има компактни димензии и убав изглед, алуминиум легура обвивка и rainproof капак. Внатрешна единица има добра форма, бела боја, исто така, го прави да се погледне повеќе модерни. Стабилна микрофон и звучник обезбеди подобро Видео&Аудио перформанси.
Рачни Dual-начин Спогодба и Затворен Следење
Кога еден посетител ќе прстени на бел, мониторот ќе се активира и да покаже сликата надвор, тогаш ќе може да се види однадвор. Земете примачот долу, а потоа ќе може да се слушне и да се зборува за надвор, се стави на приемникот за да го вклучите следи исклучување. Ако не притиснете на копчето по разговорот е завршен или никој не одговорите на повикот, мониторот ќе се исклучи автоматски по 60-тите години. Таа поддржува затворен мониторинг функција, притиснете го копчето за следење на копчето, можете да ги видите и слушнете надвор ситуација.
IR Светла за Ноќно гледање, овозможува јасно види дури и во текот на ноќта
Отворено камера има IR Led диоди и IR сензор , IR сензор ќе се сврти на IR led автоматски кога светлината со ниско ниво. Тоа ви овозможува да видите јасно кој е на вратата дури и во текот на ноќта.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
V43E-М2
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Контрола На Пристап:
Никој
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Одговарање На Режимот:
Рачни
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Зона За Внесување:
Никој
Тип:
Спогодба Систем
Големина:
280 x 191 x 46mm
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Агол На Гледање (°):
90
Врата:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Еден на еден видео doorphone
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
моќност:
Други
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
DIYSECUR
Материјал:
Пластични
Резолуција:
> 420 TV Линија
моќност:
110V-240V AC
Камерата:
боја
Екранот Големина на Екранот(инчи):
4.3

Најдобри понуди