• Обновено
100 mm 4 инчен Дијамант Дупка Видов Гранит Вежба Малку Обложени Ѕидани Дупчење Машина Алатки за Камен Мермер Стакло Керамичка Плочка Рок

100 mm 4 инчен Дијамант Дупка Видов Гранит Вежба Малку Обложени Ѕидани Дупчење Машина Алатки за Камен Мермер Стакло Керамичка Плочка Рок

Rating 
DEN 912.00
DEN 959.52
-5 %

Залиха
Во магацинот.


100mm 4" инчен Дијамант Обложени Дупка Видов Вежба Битови за Камен Гранит Мермер Керамички
Спецификација За Производ
Име на производ : Дијамант совет на ѕидани малку, Камен сечење на битови
Надворешен Дијаметар : 10 0mm (блиску до 4")
Хексадецимален месо тело со Дијаметар : 10 mm (3/8")
Вкупна должина : 65mm ( 2-9/16" )
Вежба длабочина : 30мм длабочина
Количина : 1 Парче
Карактеристики :
Нов & Висок Квалитет
Лесен за употреба, Добри Перформанси и долг живот
Одлична за правење чисти и точни дупка на камен, гранит, мермер, плочка
Работи подобро со електрична вежба( со Исклучок во овој објект )
Дијамант вежба во собата со стандардни 3/8" хексадецимален месо тело кој ќе одговара на cordless screwdrivers, вежби и слично или да ги користите во стандард вежба чак.
Дупчење на ветер : Вежба Дупки Во Секунди
Користење со вода како лубрикант
Брзи Совети
1. Ве молиме додадете вода за coolant и вежба полека
2. започнете вежба во 45 Степен на површина и усогласување на 90 Степен како дупка форми
3. Никогаш не користете вежби додека машината е во чекан акција.
4. Дупки Не Бараат Futher Работа Како Сечење Е Чист
Редовен Воздушен поштенски од Кина во Светот е БЕСПЛАТНА и трае 15-35 денови за испорака до вашиот дом
Ние ќе испрати вашата нарачка во рок од 1-2 дена по плаќање е примена и да се расчисти. Ве молиме да ги споделите со нас, ако сте во потрага за други додатоци или хардвер. Треба да имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме директно.
Ние Може да се Листа која Било Големина( Дупка со Дијаметар од 6mm - 160mm) & Количина Од Овој Производ

Основни карактеристики

Број На Модел На:
100mm
Материјал:
дијамант
Употреба:
Ѕидот И За Дупчење
Должина:
65mm
is_customized:
Yes
Тип:
Центар Вежба Малку
Бренд Име:
joiner
DIY Материјали:
Облицовка

Најдобри понуди