• Обновено
топката вентил,1 DN25 3 начин 316,зезнав висока платформа топката valve_platformT порта гас/нафта/течни вентил

топката вентил,1 DN25 3 начин 316,зезнав висока платформа топката valve_platformT порта гас/нафта/течни вентил

Rating 
DEN 1635.36

Залиха
Во магацинот.


платформа 316 Т порт 1" DN25 гас/нафта/течни вентил
1) Навој завршува : ANSI Б1.20.1,БС 21/2779,DIN 259/2999,ISO 228
2) Тестирање : API 598,EN12266
3) Mateiral : ASTM A351 CF8 M,CF8,CF3 M,SS316,SS304 ASTM A216-WCB
4) Големина : 1/4", 3/8", 1/2", 3/4", 1", 1 1/4", 1 1/2", 2"
5) Работен притисок : max 1000 WOG,PN64
6) Работна температура : -20 до 180°C
7) Работен медиум : Вода, Нафта, Гас, Киселина,Пареа,итн
Карактеристики :
1) Удар-out доказ матични
2) Инвестиции Кастинг Тело и Капаци
3) Притисок Blance Дупка во Топката Слот
4) Анти-статички Уред за Топка-Матични-Тело
5) Целосно се Роди,да се Намали Понесе е достапна,"L" се Роди и "Т" Создаден е достапна
6) тип на Навој : NPT,BSPP,BSPT,DIN е достапна
7) Заклучување на уредот е на располагање

Основни карактеристики

Температура на Медиумите:
Средна Температура
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Структура:
Топката
Порт Големина:
DN25
Притисок:
Среден Притисок
Медиуми:
Киселина
Број На Модел На:
NPT/BSPT,T/L порта,гас/нафта/течни вентил
Standard or Nonstandard:
Стандард
моќност:
висока платформа

Најдобри понуди