• Обновено
Три фаза тековната трансформатор Д-363 министерството за образование и наука тековната трансформатор низок напон тековната трансформатори 50/5A~500/5A

Три фаза тековната трансформатор Д-363 министерството за образование и наука тековната трансформатор низок напон тековната трансформатори 50/5A~500/5A

Rating 
DEN 27840.00

Залиха
Во магацинот.


D363 Тековната трансформатор : D363 D364 Серија :
Основно актуелни :
Секундарна струја :
Стандард одобрување :
Максимален напон :
Фреквенција :
Номинална оптоварување :
Класа :
Кратко време термичка струја :
Номинална безбедност коефициент :
3 X 40 A-600 A
5 A, 1 A
BS7626, IEC44-1, IEC185
0.72/3 KV
50-60 Hz
1.25 VA-5 VA
0.5, 1.0, 3.0
О=60 X Ih
FS
Технички податоци :
Цел забелешки :
Ве молиме, напишете јасно бараните видови, Сооднос,класа,отценети оптоварување.
Sample1 :
Модел : D363; Односот : 150/5 A ; Класа : 1.0 ; рангирани се вчита : 2.5 VA ; КОЛИЧИНА : 3pcs
Модел : D363; Односот : 200/5 A ; Класа : 0.5 ; рангирани се вчита : 2.5 VA ; КОЛИЧИНА : 1pcs
Други : Factory default settings (Use default settings ако не настава )
Модел
Односот
Номинална Оптоварување (VA)
класа
Отценети
Напон
Отценети
Фреквенција D363 3*50/5 A 1.25 VA 3 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*75/5 A 1.5 VA 3 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*100/5 A 2.5 VA 1 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*150/5 A 2.5 VA 1 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*200/5 A 2.5 VA 0.5 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*250/5 A 5 VA 0.5 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*300/5 A 5 VA 0.5 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*400/5 A 5 VA 0.5 0.72 KV, 50/60 Hz D363 3*500/5 A 5 VA 0.5 0.72 KV, 50/60 Hz

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Фаза:
Три
Употреба:
тековната
Калем Број:
Autotransformer
Серпентина Структура:
Toroidal
Број На Модел На:
Д-363

Најдобри понуди