• Обновено
3D моли ангел силикони свеќа мувла уметност свеќа калапи сапун калапи

3D моли ангел силикони свеќа мувла уметност свеќа калапи сапун калапи

Rating 
DEN 1904.64

Залиха
Во магацинот.


Функција :
1,Еко-пријателски
2,Долг животен век (500 пати повеќе)
3, висока температура отпор (-40~240 centigrade)
4,помек,лесно да се demould&операција
5,Разни апликација
Спецификација :
Материјал : течни силиконска гума.
Тежина : 500g
Големина на : 10.5*5.5*9.5 CM
Боја : автоматски
Примена :
Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму.

Основни карактеристики

Тип:
Торта Алатки
Бренд Име:
голема мувла
Материјал:
Силиконска Гума
Функција:
Еко-Пријателски
сертификација:
ФДУ,LFGB,SGS
Торта Алатки Тип:
Габи,
Број На Модел На:
GC026
is_customized:
Yes

Најдобри понуди