• Обновено
SYL014U 32.3 mm Парче Лубеница Силиконски Калап - Овошје Мувла Торта Декорација, Фондан Занает, Чоколадо, Смола, Печење Алатки Мувла

SYL014U 32.3 mm Парче Лубеница Силиконски Калап - Овошје Мувла Торта Декорација, Фондан Занает, Чоколадо, Смола, Печење Алатки Мувла

Rating 
DEN 74.00
DEN 80.16
-8 %

Залиха
Во магацинот.


Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.
Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.
Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.
Мувла боја : од Страна на Случаен избор.
Мувла Материјал : Храна Безбедно Силикони
Нема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.
Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..
Љубезно Ве Потсетам :
Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.
Мувла clean-up е лесно со топла вода & сапун.

Основни карактеристики

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Бренд Име:
UIE
Број На Модел На:
SYL014U
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,

Најдобри понуди