• Обновено
2017 Ткаени Анти-pilling Евтини Врвен Квалитет Полиестер Faux Велур

2017 Ткаени Анти-pilling Евтини Врвен Квалитет Полиестер Faux Велур

Rating 
DEN 1219.20

Залиха
Во магацинот.


Faux велур производител
Ако вашите квантитет над 100 метри, ве молиме истрага под линкот подолу :

ЧПП - ве Молиме да обрнете внимание пред да ред
1.Зошто ткаенина боја добивме има малку разлика од компјутер или телефон екран?
Почитувани, тоа е неизбежно, бидејќи нема камера може да донесе 100% реално боја колку што е сега.
Ако ви се грижат за боја разлика, ве молиме да ни побара да се брод мал боја на примерок пред да нарачате.
2.Можам да купите 1 метар, наместо на 1 многу?
Тоа е во ред ако треба само 1 метар. Ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате, ви благодариме.
3.Она што е должината на 1 многу? И она што е ширина?
Должината за 1 многу е 3 метри; за 2 многу, тоа е 6 метри; 3 многу, тоа е 9 метри, целото парче нема сечење.
4.Како можам да се избере бои, ако не постои таа боја број копчето ?
Постои боја картичка во детали описот на секој ткаенина за вас да се провери.
Кога ќе ги нарачате, ве молиме изберете "Други бои" копчето, и остави порака за која боја бројот што треба.
5.Она што јас го одберете е DHL Express, но зошто бродот на товар од ТНТ Експрес?
Конечниот превозот начин зависи од ситуацијата ако одберете DHL / ФЕДЕКС / UPS-от или ТНТ Експрес :
Ако ткаенината треба да се спакувани во една ролна, тоа ќе биде испорачуван Fedex дури и ако она што сте го одбрале, е DHL кога ќе ги нарачате.
Ако вашата адреса е remoted за DHL која сте ја одбрале, но не и далечински управувач за Fedex, тогаш ние ќе брод од Fedex.
Ако UPS-от кој сте го одбрале не можат да стигнат до вашата адреса, тогаш ние ќе брод со ТНТ која може да донесе до вас.
За повеќе ситуации, ве молиме контактирајте со нас пред да цел ..
Faux велур опис
Модел Бр. LONGWEN Состав 100% Полиестер Платно width 150 см (58"/60") Тежина 200 грам по метар Густина / Карактеристики Обична обоена ( Цврсти обоена ) Рака чувство Мека,Мазна,Сјајна,Висока густина MOQ 3 Метри време на Испорака од 3 дена за подготвени направени Мешани бои Pls ни остави вашата порака која боја бројот што треба кога се плати стандард за Квалитет Америка 4 точка на квалитетот на принципот на Плаќање Али-плати,Виза,Paypal,итн Употреба Фустан, панталони,мантил,завеса,подароци,итн Забелешка имаме 142 бои во парк
Faux велур слики
Faux велур достапни бои
Faux велур сечење начин
Зошто да го одберете нас ?
1. Предиво ткаење
2. Боење фабрика
3. Ние исто така имаме голем магацин :
За Плаќање 1.Прифаќа Paypal, Кредитна картичка, Western Union, Alipay, итн 2.Ве молиме да ја плати во рок од 3 дена од денот на нарачката 3.Не се одговорни за било обичај должност увоз даночни обвинет од страна на купувачите земји. За Превозот 1.Стоките ќе бидат испорачани преку CPAM под 2 КГ, можете исто така да изберете DHL, EMS ако итна. 2.Стоките ќе бидат испорачани во рок од 3 работен ден, а ќе бидат доставени до вас во 5 - 35 работни дена зависи од вашиот превозот начин, дестинација и други фактори.

Основни карактеристики

боја:
NO 1, NO 2, БР 3, БР 4, БР 5, БР 6, NO 7, БР 8, NO 9, NO 10
Техника:
Ткаени
Стил:
Обична
Шема:
Обоена
Функција:
Анти-Pilling
Бренд Име:
XFZSZQJFZP
Тип На Производ:
Органски Материјал
Ширина:
150cm
Тип:
Велур Ткаенина
Материјал:
100% Полиестер
Nonwoven Техника:
Ткаени
ткаенина име:
Faux Велур
Ширина:
58/60
Тежина:
Approx 130 GSM
ПОВРШИНА:
Мека и мазна
Постојаност на боја :
3-4 одделение
Technic :
Перат
боја:
24 бои во парк
Употреба:
Панталони,Фустан,Здолниште,Чевли
примерок:
А4 формат е слободна
1 многу:
3 метри должина за целото парче

Најдобри понуди