• Обновено
Памучна Ткаенина Комбинација За Tilda Scrapbooking Ткиво за Шиење За Кошула Торба Занаети Кукли За Шарени Моделот Половина Метар 50X155cm

Памучна Ткаенина Комбинација За Tilda Scrapbooking Ткиво за Шиење За Кошула Торба Занаети Кукли За Шарени Моделот Половина Метар 50X155cm

Rating 
DEN 240.00
DEN 252.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Памучна Ткаенина Patcchwork За Tilda Scrapbooking Ткиво за Шиење За Кошула Торба Занаети Кукли За Шарени Моделот Половина Метар 50 X160cm
големината на едно парче е 50cmx160cm
Answer : ___________________________ Note :
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Како ние се намали ткаенини :
Техника : Ткаени
Тип На Производ : Печатени Twill Памук Ткаенини
Модел : Печатени
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Материјал : Памук
Велур Ткаенина Тип : Никој
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Плетени Тип : Никој
Стил : Шарени Шема Серија
Nonwoven Техника : Никој
Густина : 133x72
Тип : Памук Ткаенини
Стил : Twill
Намалување : 3-5%
Предиво : 40-тите
Answer : ___________________________ Note : Мијат Со Ладна Вода
Големина на единица : 50cmx160cm
Употреба : за Шиење DIY Комбинација Quilting
Единица Тежина : 80g
Употреба : Бебе Кревет Листови,Sleepwear,Деца Фустан, Здолниште
ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линк
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенина
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакет
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лента
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчето
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделка
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк

Основни карактеристики

Стил:
Обична
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
chainho
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Ширина:
160cm
Тип:
Памучна Ткаенина Patcwork
Плетени Тип:
Никој
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
100% Памук
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Стил:
Шарени Шема Ткаенина
намалување:
3-5%
Големина На Единица:
1piece=50cmx160cm
Единица тежина:
1piece=80g
Предиво:
40-ТИТЕ
боја:
како се покаже слика
користат за:
DIY рачно изработени Hometextile Комбинација за Шиење Tilda Ткиво
Употреба:
Фустан, Здолниште Кукла Кошула Лист Торба Крпа Занает Перница Tableclothes

Најдобри понуди