• Обновено
Safego Сребрена боја блок баласт авто светилка h7 штекер бела боја 6000K,8000K криеше комплет ксенон hid h7 4300k еден зрак xenon комплет

Safego Сребрена боја блок баласт авто светилка h7 штекер бела боја 6000K,8000K криеше комплет ксенон hid h7 4300k еден зрак xenon комплет

Rating 
DEN 1127.00
DEN 1185.60
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Здраво . пријател ,pls оставите порака во налози за blub режим и температура на бојата .ви благодариме . Посакуваме да имате пријатен шопинг време~~~
Blub модел : H1 H3 H4 H7 H8 H9 H10 H11 H13 880 881 9003 9004 9005 9006 9007
Температура на бојата :
4300 K -Жолто(ОЕМ Вајт)
6000 K -Бела(Чиста Бела, diamond white)
8000 K -Бело-Сина, сина санта мраз
10000 K -Сина Бела боја (Брилијантно-Сина, санта мраз Повеќе/Блиску до 8000 K)
12000 K -Сина, Бела(Најсветлиот & Блиску до 8000 K, Егзотични Виолетова)
Следново е Специјална бојаТреба да додадете уште 1$ за секој сет .
3000 K -Жолта(Златен)боја температура 3000k е златна жолта, најсоодветен за светла за магла.
Се КРИЕШЕ колекции Спецификации :
Го КРИЕШЕ комплет вклучува :
-2 Ксенон HID Светилки
-2 Дигитални КРИЕШЕ Придушници
HID Xenon Баласт Спецификација :
Баласт тип
100% Сосема нов Тенок дигитални баласт
Влезниот напон спектар :
DC 12-24 V (DC 12 V)
Потрошувачка На Енергија :
35 W+/-2 W (35 w)
Температурата На Работа :
-40~+105 целзиусови степени
Ударниот напон :
23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV)
Се очекува животот :
>3500 часа
Треперење на проблемот :
Не треперење за време на сигурна статус
Водоотпорен :
Поздравниот Доказ Запечатени
стандард :
стигнат до S95/54/ЕЗ/ISO9001 стандард
пакување
се одликува со пластични меур торба
или мала бела кутија
HID Xenon светилки Спецификација :
Влезниот напон спектар :
DC 12-24 V (DC 12 V)
Потрошувачка На Енергија :
35 W +/-2 W (35 w)
Прозрачна флукс :
2500~3200 лумен
(одлучено од страна боја температура , на повисока температура .долниот на лумен).
Светилка Фреквенција :
450 Hz
Температурата На Работа :
-20°C ~ 75°C целзиусови степени
Ударниот напон :
23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV)
Се очекува животот :
>3500 часа
пакување
се одликува со пластична кеса
или мала бела кутија
Ксенон HID Предности :
1-Поголема Видливост - 3 пати посветла повеќе во согласност осветлување на патот од фабриката халоген светилки, и ја зголемува удобноста & го намалува заморот при возење во текот на ноќта.
2-долг Живот - Дизајниран да трае 50000 часа.
3-Лесна инсталација - Само plug and play, БЕЗ модификација е потребно.
4-Трајни и 100% Водоотпорни - Изградба на работа во сите сезоната
5-Ниска потрошувачка - само консумираат 35 W на електрична енергија, 3 пати поефикасни од традиционалните халоген светилки, 35% помалку потрошувачка на енергија, на тој начин генерира многу помалку топлина за време на работата.
6-Произведува сино-бела светлина, дека е безбеден, бидејќи тоа е поблиску до природна дневна светлина.
Највисок Квалитет на Гаранција со строга Контрола на Квалитет :
Сите производи се проверуваат и тестираат од страна на нашите овластени техничари пред превозот!
- 6 часа континуирана работа стареење тест Помина.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
12000k, 10000k, 6000k, 3000k, 4300k, 8000k
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Бренд Име:
Safego
Тип На Сијалица:
H1,H3,9006/HB4,H4,H8/H9/H11,880/881,H7,9005/HB3/H10
Ксенон Светлина Модел:
H7
Напон:
12V
Автомобил Марка:
Универзална
Автомобил модел:
Универзална
Wattage:
35W
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Фарови

Најдобри понуди