• Обновено
Safego Автомобил HID xenon светла за полнење h3 12v 35w 4300K 6000K 8000K hid xenon светлина светилка H1 H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 9004 9007 H13

Safego Автомобил HID xenon светла за полнење h3 12v 35w 4300K 6000K 8000K hid xenon светлина светилка H1 H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 9004 9007 H13

Rating 
DEN 1140.00
DEN 1200.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.

Напомена : сијалица стандардно боја во оваа врска е 6000 K Светилки во Боја Температура : Можете да оставите порака за температура на бојата што сакате. 4300 K - Топло Бела,Бела Жолта, 5000 K, исто така, на оваа една.НАЈДОБРО за автомобил, повеќето Осветленост за автомобил во raining и магла дена. Стандардно : 6000 K - Бела, Diamone Бела. НАЈДОБРО за автомобил, повеќето Осветленост за автомобил. 8000 K - Ладно Бела,Светло Сина,санта мраз Сина. НАЈДОБРО за автомобил, повеќето Светлина во ноќта за автомобил. 10000 K - Кристално Сина,Брилијантно Сина,санта мраз, Блиску до 8000 K
HID Xenon Баласт Спецификација :
-100% Сосема Нов AC дигитална баласт, Гас Ксенон се полнат, Вистински КРИЕШЕ.
-Оперативни Температура : -40~+105 целзиусови степени
-V инпут (Влезен напон спектар) : DC 9-16 V (12 V DC)
исто така, на располагање : DC 12 V
-Јас норма : 3.2 На
-V норма : 13.2 V
-Очекуваниот животен век : >3500 часа
-Излез Потрошувачка на Енергија : 35 W watts
-Ударниот напон : 23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV)
-Погоден за сите cid КРИЕШЕ Светилки
-Универзална конектори
-Никогаш Не Треперење Проблем
-Авто Cut-off : Откако постои краток спој или отворени кола, на баласт ќе престане да работи автоматски.
Се КРИЕШЕ СЕКРЕТАР Xenon светилки Спецификација :
Светилки тип : види слика
Потрошувачка на енергија : 35 W или 55 W
Влезниот напон спектар : AC 9-16 V (12 V AC)
-Прозрачна флукс : 2500~3500 лумен( одлучено од страна боја температура ,на повисока температура .долниот на лумен).
Животен век : >3500 часа
Оперативен температура : -20°C ~ 75°C
Светилка Фреквенција : 450 Hz
Го КРИЕШЕ светилки ќе одговара токму исто како и вие халоген!
Сите Достапни Модели на Slimhidkit.com
ИНСТРУКЦИИ ЗА ИНСТАЛАЦИЈА :
Нашите Предности за КРИЕШЕ :
1) Нашите баласт е Алуминиумски домување баласт, тоа е многу подобро отколку на други пластични домување, како Алуминиум има подобар дисипација на топлина од пластични домување.
2) Нашите криеше сите производи се помине како добар квалитет преку неколку пати строги тестирање и контрола на квалитетот од страна на професионални технички тим.
3) Тоа е моден дизајн баласт, Сребрена боја, со малку мраз на површината. Неговата outlook е многу кул, не е тоа?
4) Не грижете се за по-продажбата на услугата. Ако било дефект (скршено) криеше производи во рок од 1 година гаранција, ние ќе го замени нови криеше производи или ние isse надоместок за вас.
5) Ние се повеќе професионални од другите на пазарот на автомобил светла. Како ние, главно, се продаде автомобил светла.
Зошто да се купи со нас?
Ние сме лидер во автомобил осветлување производи, ние сме стручни во автомобил КРИЕШЕ/LED светла како ние, главно, се продаде автоматски светла.
Сите производи се точно тестирани и инсталиран на различни автомобил пред тие се дозволени да се продаваат во нашата продавница.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
H1 6000K белата, H3 6000K белата, H4 ниска 6000K белата, H4 Hilo 6000K белата, H7 6000K белата, H8 H9 H11 6000K, H13 hilo 6000K, 9004 hilo 6000K, 9005 HB3 6000K, 9006 HB4 6000K, 9007 hilo 6000K, H27 880 881 6000K
Тип На Објект:
Извори На Светло
Ксенон Светлина Модел:
H3
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
Сите Автомобили
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Бренд Име:
Safego
Тип На Сијалица:
9006/HB4,H1,H3,H4,H8/H9/H11,880/881,H7,9005/HB3/H10
Напон:
12V
Автомобил Марка:
Универзална
Wattage:
35W
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Производител:
Audi
За Автомобил Светилка:
Фарови

Најдобри понуди