• Обновено
10PCS висок квалитет AC 12V bi XENON КРИЕШЕ баласт 55W дигитални тенок HID XENON БАЛАСТ 55W за полнење xenon H7 H4 H1 H3 H11 9005 9006

10PCS висок квалитет AC 12V bi XENON КРИЕШЕ баласт 55W дигитални тенок HID XENON БАЛАСТ 55W за полнење xenon H7 H4 H1 H3 H11 9005 9006

Rating 
DEN 4896.00
DEN 5760.00
-15 %

Залиха
Во магацинот.


Опис На Производот :
10 PCS Бесплатен Превозот Црно-Бела 55 W HID XENON баласт AC12 V 55 W HID XENON БАЛАСТ ВРВЕН Квалитет
HID Xenon Баласт Спецификација :
-100% Сосема Нов DC дигитални баласт, Гас Ксенон се полнат, Вистински КРИЕШЕ.
-Оперативни Температура : -40~+105 целзиусови степени
-V инпут (Влезен напон спектар) : AC12 V
исто така, на располагање : AC 12 V
-Јас норма : 3.2 На
-V норма : 13.2 V
-Очекуваниот животен век : >3500 часа
-Излез Потрошувачка на Енергија : 55 W watts
-Ударниот напон : 23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV)
-Погоден за сите cid КРИЕШЕ Светилки
-Универзална конектори
-Никогаш Не Треперење Проблем
-Авто Cut-off : Откако постои краток спој или отворени кола, на баласт ќе престане да работи автоматски.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
55W
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
Сите Автомобили
Извор На Светлина:
Ксенон
Бренд Име:
Safego
Тип На Сијалица:
H1,H3,9006/HB4,H4,H8/H9/H11,880/881,H7,9005/HB3/H10
Автомобил Марка:
сите
Ксенон Светлина Модел:
H4H/L
Напон:
12V
Ксенон Светлина Тип:
Bi-Xenon Светлина
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Фарови

Најдобри понуди