• Обновено
AutoEC 2 парчиња H4 9003 HB2 48SMD 3014 LED DC12-24V Автомобил, Мотоцикл Авто Висока Ниска позиционите светилки drl Магла светлина Светилка Светилки #LJ53

AutoEC 2 парчиња H4 9003 HB2 48SMD 3014 LED DC12-24V Автомобил, Мотоцикл Авто Висока Ниска позиционите светилки drl Магла светлина Светилка Светилки LJ53

Rating 
DEN 571.00
DEN 614.40
-7 %

Залиха
Во магацинот.


1. Модел : H4-48 SMD-3014 LED
2. Температура на бојата : Белата
3. Напон : DC12-15 V
4.Зрак Агол : 360°
5. Приклучок : H4 9003 HB2
6. LED Type : 3014
7. LED КОЛИЧИНА : 48pcs 3014 LED
8. Lumin : 1000 LM
9. Актуелни : 250m A ±20m A
10. Употреба : Светлата,Магла Светлина,Дење Работи Светлина
11. Пакет : 2 ПАРЧИЊА H4 Сијалица 9003
12.Гаранција : 12 Месеци
13.Животниот век : до 50.000 Часа
14. Оперативен Напон : DC12 V
15. Големина : 72.2 см(Должина) x 47cm(Дијаметар)
16.Тежина : 20g
1.Големи светла агол 2.Со топлина мијалник 3.Зачувај engergy 4.9.8 mm Големи емитирачки област 5.Ладење брз, стабилен 6.Увоз супер светло 25 LM 7.топлина мијалник : Дебел алуминиумски материјал, Индустриски ладење технологија, Прахосвам на Емитуваат топлина брзо 8.Стандарден конектор : Само поврзете и да го користите 9.Најнов дизајн : Стаклена леќа дизајн, направи повеќе посветла и да се направи лесно ладење 10.3014 led чип : најсветлиот и заштеда на Енергија 11.10 V-30 V, Нема грешка!!
2 ПАРЧИЊА H4 9003 HB2 48 SMD 3014 LED Сијалица
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Бренд Име:
AutoEC
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
2-3w
Напон:
12V
Автомобил Марка:
Универзална
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил модел:
Универзална
Модел:
H4-48SMD-3014LED
Температура На Боја:
Бела
Бела:
DC12-15V
Лу-мин:
1000lm
Употреба:
Светлата,Магла Светлина,Дење Работи Светлина
Led Чип Производител:
3014
За Автомобил Светилка:
За Магла
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Тип Socket:
H4

Најдобри понуди