• Обновено
правец на Прекрасен збор гем небото Noblest! Црвен дијамант Линк Ѓердан Хривнија earring Поставување на жените накит сребро.

правец на Прекрасен збор гем небото Noblest! Црвен дијамант Линк Ѓердан Хривнија earring Поставување на жените накит сребро.

Rating 
DEN 1344.00
DEN 1815.36
-26 %

Залиха
Во магацинот.


Добредојде
неговите карактеристики :
со еден пар контра, монистра Кол.
Сите предмети се од далечински Тибет, па обично ние треба 4-6 дена за испраќање, pls љубезно ве молиме да забележите.
Сите предмети се рачно изработени, значи, не е толку совршена како машини дали; pls љубезно ве молиме да забележите.
Секој е направен од страна на страна, па можеби секој е мала различни, ние само се обезбеди 98% исто како и сликите.
ТИБЕТСКАТА НАКИТ
Таквите предмети не се сите handcrafts, рачно изработени од страна на локалните Тибетански или Непал занатски користење на Тибет Сребро и природни камења, како што се Тиркизна, Корали, Ахат, кристално итн. тие ги симболизираат старата култура на Тибет. Тибет е најбрилијантните и свети светата земја во Кина. Постои стара легенда најдобро познат во Тибет, ако луѓето носат такви подобрување и прекрасни рачно изработени накит, како накит може да се добие добар дух од природата. Тогаш тие ќе го донесат луѓе среќен живот и среќа. Тибет ,Чиста Земја, повеќето магија убаво место, не се далечни од нас. тоа не е важно ако не се таму, но се држат точка е ако можете да го најдете вашиот сопствен чиста земјиште во твоето срце и Тибет на вашиот ум !
Превозот :
Тие Имаат песна бројки.
Пратката е направен во сигурен Кина поштенска услуга.
Ние ќе брод тоа во рамките во 2 или 3 дена по плаќање потврдена .
Бразил / Јужна Америка /Франција / Шпанија / Германија / Источна Европа : може да потрае до 11-25 работни денови поради строгите обичај Инспекција.
Нашите превозот одделот бродови понеделник - петок (освен празници),во САД,тоа ќе потрае 8-17 работни денови нормално,
Бесплатен превозот : Ние испрати производи од Кина Пост Воздух Mail или Хонг Конг Пост Воздух Mail. превозот времето е 10-25 работни дена да го поголемиот дел од земјата(во САД / Канада / Австралија / Велика Британија).15-35days. да повеќето земји во Европа.
ние исто така, обезбеди express со ЕМС(7-13 дена),од страна на DHL(5-9days) или UPS-от(4-7 дена). Цената е повисока од стандардните поштарина, околу $20 или повисоко.Превозот начин ќе зависи од вашата цел количество.
Политика На Враќање
Вашиот го имате 0 ризик за вашата трансакција : Ако НЕ сте задоволни со предмети што се, ние ќе ја испрати на замена или рефундирање на сите плаќање, само ако предмети се испратени назад во рок од 3 дена од денот ќе добиете.
Ве молиме Имајте во предвид : Ние не покривање на сите предмети за штета по употреба или како резултат на оштетувања од вода.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Накит Сетови
Парична казна или Моден:
Моден
Вклучени Дополнителни Ставка Опис:
1-
Стил:
Романтични
Бренд Име:
HUARONGKANGYOU
Пол:
Жените,Унисекс,љубители'
Материјал:
Кристално
Повод:
Партија
Метали Тип:
Сребро.
Обликотшема:
Лице
Накит Сетови Тип:
Свадба Накит Сетови
Број На Модел На:
3-20mm
моден накит Додатоци НЕ КУТИЈА:
жените накит Студ dangle копчето нагоре

Најдобри понуди