• Обновено
Бесплатен превозот ! Nema17 stepper моторни 42x34mm 0.4 А 0.28 Н. м 1.8 степен 40Oz-во Nema 17 4-Води За 3D печатач За CNC ! 42HS3404A4

Бесплатен превозот ! Nema17 stepper моторни 42x34mm 0.4 А 0.28 Н. м 1.8 степен 40Oz-во Nema 17 4-Води За 3D печатач За CNC ! 42HS3404A4

Rating 
DEN 564.00
DEN 600.00
-6 %

Залиха
Во магацинот.


1 buc x Nema17 42x34mm 0.4 А 0.28 Н. м 40oz-во Stepper Мотор
Основни параметри :
Фаза : 2
Чекор Агол : 1.8 сте
Напон : 12v
Актуелни : 0.4 На
Resistence : 30 Ω
Inductance : 35m H
Држење Вртежен Момент : 0.28 Nm
Вратило Дијаметар : 5mm
Параметри :
Инсталации дијаграм :
Цртеж :
Stepper моторни се користат за гравирање машина,печатач,медицинска опрема,везови машина,фаза осветлување, текстил автоматизација,печатење,пакување и други индустрии автоматизација опрема.
Производот тест соба :
Превозот Цена
Нашите производи се продаваат низ целиот свет.
Ако ви треба повеќе предмети во исто време, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.
Плаќање :
Ние прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.
Проблем и Повратни информации :
Ве МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.
Ние сме чесни и корисни снабдувач , ние ќе се обидеме потрудиме да ги решат проблемите со вас.
Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.
Ви благодариме многу однапред .
Наплата :
Ако НЕ сте ЗАДОВОЛНИ со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.
Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа. Тоа ќе ни помогне да се решат проблемите.
Answer : ___________________________ Note :
Ние може да произведе производ според нашите клиенти дизајн.
Ако ти треба нешто е многу посебен, ве молиме контактирајте со нас за тоа.
Ние сме спремни да ви помогнат околу тоа.

Основни карактеристики

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Одржување На Вртежен Момент:
0.28 Н м
Фаза:
2
Бренд Име:
G-ДЕНАР МАШИНА
Чекор Агол(степени):
1.8
Тековната / Фаза:
0.4 на
Број На Модел На:
42HS3404A4
Големина:
42x42x34mm
Напон:
12v
тековната:
0.4 на
Resistence:
30Ω
Inductance:
35mH
Одржување На Вртежен Момент:
0.28 Nm
доведе жица:
4
Вратило Дијаметар:
5mm

Најдобри понуди