• Обновено
5pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401) мотор за CNC XYZ

5pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401) мотор за CNC XYZ

Rating 
DEN 1290.24

Залиха
Во магацинот.


5pcs 17 HS4401 моторни 5pcs 30cm линија должина
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) :
Модел
Чекор Агол
(сте)
Моторни Должина
(mm)
Номинална Струја
(А)
Фаза Отпор
(Ohm)
Фаза Inductance
(мз)
Одржување На Вртежен Момент
(Н. cm)
Аретир Вртежен Момент
(Н. cm)
Роторот Инерција
(g.cm2)
Доведе Жица
(Никој)
Моторни Тежина
(g)
17 HS4401
1.8
40
1.7
1.5
2.8
40
2.2
54
4
280
Answer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања.
Црвено : A+
Зелена : A-
Жолта : B+
Сина : Б-

Основни карактеристики

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Бренд Име:
HANPOSE
Тековната / Фаза:
1.7 На
Број На Модел На:
NEMA17-4401
Одржување На Вртежен Момент:
4000
Чекор Агол(степени):
1.8
is_customized:
Yes

Најдобри понуди