• Обновено
Бесплатен превозот! NEMA17 stepper моторни 42x40mm 1.3 4-води 0.41 Н. м моторни 1.8 сте 58Oz за 3D печатач За CNC рутер машина

Бесплатен превозот! NEMA17 stepper моторни 42x40mm 1.3 4-води 0.41 Н. м моторни 1.8 сте 58Oz за 3D печатач За CNC рутер машина

Rating 
DEN 648.00

Залиха
Во магацинот.


1 buc x NEMA17 42x40mm 1.3 А 0.4 Н. м 57oz-во Stepper Мотор
(Ние, исто така, имаат двојно вратило stepper , ако треба pls контактирајте со нас, многу tks.)
Основни параметри :
Фаза : 2
Чекор Агол : 1.8 сте
Напон : 3.4 v
Актуелни : 1.3 На
Resistence : 2.6 Ω
Inductance : 4.5 мз
Држење Вртежен Момент : 0.41 Nm
Вратило Дијаметар : 5mm
Параметри :
Инсталации дијаграм :
Механички Димензии :
Производот тест соба :
Превозот Цена
Нашите производи се продаваат низ целиот свет.
Ако ви треба повеќе предмети во исто време, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.
Плаќање :
Ние прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.
Проблем и Повратни информации :
Ве МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.
Ние сме чесни и корисни снабдувач , ние ќе се обидеме потрудиме да ги решат проблемите со вас.
Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.
Ви благодариме многу однапред .
Наплата :
Ако НЕ сте ЗАДОВОЛНИ со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.
Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа. Тоа ќе ни помогне да се решат проблемите.
Answer : ___________________________ Note :
Ние може да произведе производ според нашите клиенти дизајн.
Ако ти треба нешто е многу посебен, ве молиме контактирајте со нас за тоа.
Ние сме спремни да ви помогнат околу тоа.

Основни карактеристики

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Бренд Име:
G-ДЕНАР МАШИНА
Тековната / Фаза:
1.3 На
Број На Модел На:
42HS4013A4
Чекор Агол(степени):
1.8
Одржување На Вртежен Момент:
0.41 Н м
Големина:
42x42x40mm
Напон:
3.4v
тековната:
1.3 На
Resistence:
2.6 Ω
Inductance:
4.5 мз
Одржување На Вртежен Момент:
0.41 NM
доведе жица:
4
Вратило Дијаметар:
5mm

Најдобри понуди