• Обновено
F07089 B4 2/3 Mount ENG да EF Адаптер за Монтирање Прстен За 7D 60D T4i BMCC 5D2 5D3

F07089 B4 2/3 Mount ENG да EF Адаптер за Монтирање Прстен За 7D 60D T4i BMCC 5D2 5D3

Rating 
DEN 2664.00

Залиха
Во магацинот.


Б4 2/3" mount ENG FUJINON да EF Адаптер За 7 D 60 D T4i BMCC 5 D2 5 D3
Нови
Одговара на Canon EF Камера 5 D2 5 D3 7 D 60 D BMCC ...DV Видео Филм
2013 Надградба
Направени од страна на CNC машина
2/3 "B4 Објектив Canon EF планината камери
Применливи модели : сите Canon EF интерфејс камера или видео камера може да се користи,
Може да бесконечност фокус, M датотека операции, рачен фокус
Користете го вашиот висок квалитет (исто така сосема прифатлива сега) 2/3" емитува стакло на вашиот EOS камери
Ве молиме имајте предвид дека 2/3" леќи не ги покриваат APS-C сензор дури и со 2 X extender.
Ќе може да се добие слика без vignette само на telephoto крајот ( до 130mm) и 2 X extender.
Не можете да користите Canon EF полнила. Kenko полнила треба да работат
Објектот вклучуваат само B4 2/3" ДА Објектив EF Адаптер .не се вклучуваат камерата / Леќа

Основни карактеристики

Број На Модел На:
MEGA2560 Р3 Развој Одбор
Тип:
Скелети & Рамки
Бренд Име:
МАСТИ МАЧКА
Компатибилен Акција Камера Бренд:
NIKON

Најдобри понуди