• Обновено
Нов Велосипед Роторот Задни Диск Сопирачки За ЈАМАХА 98-99 YP250 Majesty250 Majesty250 [MT60]

Нов Велосипед Роторот Задни Диск Сопирачки За ЈАМАХА 98-99 YP250 Majesty250 Majesty250 [MT60]

Rating 
DEN 2391.00
DEN 2599.20
-8 %

Залиха
Во магацинот.


Спецификации :
Боја : Како На Сл
Количина : Еден Компјутери
Диск Дебелина : 4mm
Завртки : 3
Состојба : Нова Никогаш Не Се Монтирани
Погоден за :
За FZR 250 сите модели
За R1-Z 250 1997
За TDR 250 1988-1992
За TZR 250 (2 MA/2 XW) 1987-1992
За TZR 250 (3 MA1) од 1989 година
За TZR 250 (3 MA3/А5) 1990
За TZR 250 СП (3 MA4) 1990
За TZR 250 R (3 XV1/4/6) 1991
За TZR 250 R (3 XV8/9) 1992-1994
За YP250 Majesty250 1998-1999
За FZR 400 БИТИЕ сите модели
За FZR 400 ЕКС-ДО сите модели
За SZR 660 сите модели
Материјал : Високо квалитетен не ' рѓосувачки челик
Детали : Нерѓосувачки челик 420 (2 Cr13) и Алуминиумски легури 6061, ЦПУ бланширан и елоксирани во Црна или Златна боја. Сите се термичка обработка и одобрени од голема претстава. со 7075 Алуминиум центар центар за мала тежина. Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии, намалување на кочница исчезнат, намалувајќи warping, како и обезбедување на роторот долговечност. На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Пакет Се Вклучени :
1 x Мотоцикл Задни Диск Сопирачки
Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : - Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. - Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Превозот Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Ние ќе обично испратите објекти во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен. Ако не го добиете вашиот објект на време,ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање. Се враќа Ние да се потрудиме да им служи на нашите царинската најдобро што можеме.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рок од 14 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштети или загубени кога тие се вратија,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба и ние нема да му даде на купувачот целосно враќање на средствата.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на трошоците ако штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите. Повратни информации ја остави позитивен фидбек за вас по добивањето на плаќање. Вашето мислење е многу важно за нас, позитивни повратни информации и 5 Бодови НСД е високо ценет.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Име На Модел:
За 98-99 YP250
Специјални Функции:
Задни Диск Сопирачки
Материјал Тип:
Висок квалитет, од нерѓосувачки челик
Бренд Име:
Wotefusi

Најдобри понуди