• Обновено
Wotefusi Роторот Задни Диск Сопирачки За ЈАМАХА WR200 DT200 DT230 TTR250 99-04 TT250R 96 [MT61]

Wotefusi Роторот Задни Диск Сопирачки За ЈАМАХА WR200 DT200 DT230 TTR250 99-04 TT250R 96 [MT61]

Rating 
DEN 1227.00
DEN 1333.92
-8 %

Залиха
Во магацинот.


Спецификации :
Боја : Како На Сл
Количина : Еден Компјутери
Надворешниот Дијаметар : 220mm
Внатрешен Дијаметар : 115mm
Топ Трки Дијаметар : 133 mm
Диск Дебелина : 5 mm
Завртки : 6
Одговара на следните модели
За WR 200 D/E/F 92-94
За ДТ 200 WR 92-93
За ДТ 230 Lanza (LTP1/2) 97-98
За 250 TT R (4 GY) Рација/4 MR2 96
За TT-Р 250 RLRM/RN/RP/RR/RS99-04
Материјал : Високо квалитетен не ' рѓосувачки челик
Детали : Нерѓосувачки челик 420 (2 Cr13) и Алуминиумски легури 6061, ЦПУ бланширан и елоксирани во Црна или Златна боја. Сите се термичка обработка и одобрени од голема претстава. со 7075 Алуминиум центар центар за мала тежина. Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии, намалување на кочница исчезнат, намалувајќи warping, како и обезбедување на роторот долговечност. На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Пакет Се Вклучени :
1 x Мотоцикл Задни Диск Сопирачки
Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : - Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. - Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Превозот Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Ние ќе обично испратите објекти во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен. Ако не го добиете вашиот објект на време,ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање. Се враќа Ние да се потрудиме да им служи на нашите царинската најдобро што можеме.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рок од 14 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштети или загубени кога тие се вратија,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба и ние нема да му даде на купувачот целосно враќање на средствата.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на трошоците ако штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите. Повратни информации ја остави позитивен фидбек за вас по добивањето на плаќање. Вашето мислење е многу важно за нас, позитивни повратни информации и 5 Бодови НСД е високо ценет.

Основни карактеристики

Име На Модел:
За ЈАМАХА WR200
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Специјални Функции:
Задни Диск Сопирачки
Материјал Тип:
Висок квалитет, од нерѓосувачки челик
Бренд Име:
Wotefusi

Најдобри понуди