• Обновено
Wotefusi Спортски Мотоцикл Пред Роторот Диск Кочница За SUZUKI GSX1300 RK8/RK9 Haybusa 08-09 [MT68]

Wotefusi Спортски Мотоцикл Пред Роторот Диск Кочница За SUZUKI GSX1300 RK8/RK9 Haybusa 08-09 [MT68]

Rating 
DEN 7327.00
DEN 7964.16
-8 %

Залиха
Во магацинот.


Боја : Како На Сликата
Количина : Пред Диск x 2
Дебелина : 5 mm
Број на Дупки : 5
Одговара на следните модели :
За GSX1300 RK8/RK9 Haybusa 08-09
За GSX1300 BKK8 Б-Кралот 08-09
Материјал за квалитет : со висок квалитет, од нерѓосувачки челик
Материјал : не ' Рѓосувачки челик 420 (2 Cr13) и Алуминиумски легури 6061, ЦПУ бланширан и елоксирани во Црна или Златна боја. Сите се термичка обработка и одобрени од голема претстава. со 7075 Алуминиум центар центар за мала тежина. Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии, намалување на кочница исчезнат, намалувајќи warping, како и обезбедување на роторот долговечност. На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Применливи мотоцикли :
100% нов, фабрика спакувани и никогаш не се користи. Направени со висок квалитет, од нерѓосувачки челик.
Пакет Се Вклучени :
1 пар Предни Диск Сопирачки
Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : - Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. - Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Превозот Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Ние ќе обично испратите објекти во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен. Ако не го добиете вашиот објект на време,ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање. Се враќа Ние да се потрудиме да им служи на нашите царинската најдобро што можеме.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рок од 14 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштети или загубени кога тие се вратија,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба и ние нема да му даде на купувачот целосно враќање на средствата.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на трошоците ако штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите. Повратни информации ја остави позитивен фидбек за вас по добивањето на плаќање. Вашето мислење е многу важно за нас, позитивни повратни информации и 5 Бодови НСД е високо ценет.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Специјални Функции:
Пред Роторот Диск Сопирачки
Материјал Тип:
Висок квалитет, од нерѓосувачки челик
Име На Модел:
За GSX1300
Бренд Име:
Wotefusi

Најдобри понуди