• Обновено
Toika 50pcs Сончевата Светлина Отворено Светло Водоотпорен Заштеда на Енергија Ѕид Светло Сензор за Движење Соларни Светилки за во Градина Декорација

Toika 50pcs Сончевата Светлина Отворено Светло Водоотпорен Заштеда на Енергија Ѕид Светло Сензор за Движење Соларни Светилки за во Градина Декорација

Rating 
DEN 42307.20

Залиха
Во магацинот.


Соларен Погон Светилка за Отворен 16 LED Ѕид Градина Двор Улица Ray Звучен Сензор Активира Светла IP65 Водоотпорен,Бесплатен Превозот Реј и Звук активира сензорот за светло Светла 16pcs LED, светлина може да 9sqm Слабо / светлина switch 12hrs lightingsolar ѕид светлина Опис : 1.Соларен панел, 5 години гаранција 2.Li-ion батеријата 3.Моќност : 2.96 W 4 светлината LED : 100lm, 6000 K ~ 6500 K 5 Живот До 50.000 Часа 6.Реј сензор, 7.Звучен сензор, 55 db 8.Fresnel леќа 9.Осветлување на владата : OFF / ДИМ / СВЕТЛА 10.материјал : Метал + UV заштита ABS 11.Соларни време на полнење : 8 Hrs, 1000 W/m2 12.Осветлување време : СЛАБО : 50 Hrs СВЕТЛА, 2.5 Hrs Full обвинет 13.ефикасноста> 85% 14.Производ големина : 132 * 92 * 77 mm Карактеристики : 1. Интегриран дизајн на звук сензор и ray сензор 2. Дополнет од страна на сончева светлина и да ги чувате моќта за преку ноќ осветлување 3. Над 12 Часа осветлување време после 1 ден сончева светлина полни 4. Водоотпорен и heatproof 5. Интелигентна Енергија на енергија, светлина и Намалена светлина авто менува со сензор за осветлување 6. Метален капак + UV заштита ABS пластика надворешна соларни светилки ментално случај водоотпорен отворен сончевата светлина, со добар квалитет и конкурентна цена отворено сончевата светлина, паметни авто и авто слабо-светла отворено сончевата светлина.
Производ Апликација Област : 1. Коридор 2. Влез на врата 3. Поштенско сандаче 4. Градина 5. Ограда од куќата 6. Парк

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Извор На Енергија:
Сончевиот
Бренд Име:
Toika
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Заштита Ниво:
IP65
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Е dimmable:
Yes
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Новина
Гаранција:
3year
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Wattage:
0.5

Најдобри понуди