• Обновено
BUHESHUI ЗА 0,6 W 6V 100Ma Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел SModule DIY Соларен Полнач За 3.7 V Батерија 90*60*3ММ Бесплатен Превозот

BUHESHUI ЗА 0,6 W 6V 100Ma Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел SModule DIY Соларен Полнач За 3.7 V Батерија 90*60*3ММ Бесплатен Превозот

Rating 
DEN 180.00
DEN 204.00
-12 %

Залиха
Во магацинот.

Трговија на големо! За 0,6 W 6 V 100ma Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Соларен Модул DIY Соларен Полнач 90*60mm Бесплатен Превозот Опис на Производот 1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3.Поликристални силикон Епоксидна 4.Макс работа напон : 6 V 5.Макс работат на струјата : 0-100 MAH 6.моќност : 0.6 W 7.Димензија : 90 * 60 * 3мм Како да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели. DC акумулатор Соларен Панел 1.2 V 2 V ~ 2.5 V 2.4 V 3.5 V ~ 4 V 3.6 V 5 V ~ 6 V 6 V 7.5 V ~ 9 V 12 V 15 V ~ 18 V Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА . Пакети вклучуваат : 1x соларен панел
1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.
2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро. Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини 1. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
2. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност.
3. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.

Основни карактеристики

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Max. Моќност:
За 0,6 w
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
NO
Број На Модел На:
За 0,6 w
Големина:
90*60*3mm
is_customized:
Yes
Број на Клетки:
12

Најдобри понуди