• Обновено
BUHESHUI трговија на Големо 5W 5V 1А Преносни Соларен Панел Полначот Monocrystalline Соларни ќелии Полначот Водоотпорен Отворен Кампување 10PCS/Многу

BUHESHUI трговија на Големо 5W 5V 1А Преносни Соларен Панел Полначот Monocrystalline Соларни ќелии Полначот Водоотпорен Отворен Кампување 10PCS/Многу

Rating 
DEN 10095.00
DEN 11472.00
-12 %

Залиха
Во магацинот.


BUHESHUI трговија на Големо 5 W 5 V 1А Преносни Соларен Панел Полначот Monocrystalline Соларни ќелии Полначот Водоотпорен Отворен Кампување 10 PCS/Многу
Карактеристики : 1. Овој производ е мултифункционален соларен полнач со USB излез 5 V, која може да се наплаќаат за 5 V i Phone/i Pad, PDA, MP3, MP4, дигитална камера, видео камера, PSP видео игри, сино-заб слушалки и i Pod и сл 2. Пренослив дизајн, доброто изглед, деликатна и кабинет 3. Погодно да се земе, модерен елеганција. 4. USB интерфејс излез може да биде погоден за повеќето дигитални производи, особено погоден за било каде може да се добие сонце, па како да се реализира високо-ефикасна наплата, да биде лесен и безбеден за употреба, за да се заштитат животната средина и да се заштеди енергија. 5. Тоа е добра за промоција, продажба, подароци и др. Спецификации : Соларен панел : 5 W Висока ефикасност : 18.5% Излез : 5 V/1А Излезен интерфејс : USB Големина : 230*200 MM Нето тежина : ~ 121 G Боја : Бела Структура : домашно МИЛЕНИЧЕ + ЕВА + Моно Соларни ќелии + TPT Пакетот вклучува : 10 * 5 W Соларен Панел Полначи 1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.
2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
2. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност.
3. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.

Основни карактеристики

Број на Панели:
1
Тип:
Соларен Панел
Големина:
230*200MM
Број На Модел На:
5W-5V
Флексибилни Соларни Панел:
Yes
Бренд Име:
BUHESHUI
Количка За Соларен Панел:
Yes
Max. Моќност:
5W
Број на Клетки:
10
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Номиналниот Капацитет:
5W

Најдобри понуди