• Обновено
Топла 5.5 0.3 V W Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел се Зголемуваат Модул DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 86*38*3ММ Бесплатен Превозот

Топла 5.5 0.3 V W Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел се Зголемуваат Модул DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 86*38*3ММ Бесплатен Превозот

Rating 
DEN 253.00
DEN 287.52
-12 %

Залиха
Во магацинот.


Топла 5.5 0.3 V W Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел се Зголемуваат Модул DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 86*38*3ММ Бесплатен Превозот
Карактеристики : 1. Бренд Нови 2. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3. Поликристални силикон 4. Макс работа напон : 5.5 V 5. Макс работат на струјата : 50m A 6. Моќност : 0.3 W 7. Димензија : 86*38*3мм
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела го покажува сончевиот систем конфигурација односот помеѓу складирање батеријата и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации :
1. Мали домашни проекти
2. Наука проекти
3. Електронски апликации
4. Полнење мали DC батеријата
5. Изградба на вашиот сопствен погон модели, играчки и соларни екранот итн
Пакети и вклучува :
1 * Соларен панел
1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.
2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
2. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност.
3. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.

Основни карактеристики

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
86*38MM
Max. Моќност:
0.3 W
Број на Клетки:
11
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
0.3 W 5.5 V
Номиналниот Капацитет:
0.3 W

Најдобри понуди