• Обновено
FLYSKY RC Модел FS-GT2B 3ch 2.4 GHz R/C Хоби Предавателот & GR3C Приемник

FLYSKY RC Модел FS-GT2B 3ch 2.4 GHz R/C Хоби Предавателот & GR3C Приемник

Rating 
DEN 1631.52

Залиха
Во магацинот.


FLYSKY RC Модел FS-GT2 B 3ch 2.4 GHz R/C Хоби Предавателот & GR3 C Приемник
Вовед
AFHDS (Автоматски Фреквенција подрипнувајќи Дигитален Систем), е развиена од страна на FLYSKY за сите на Радио Контрола модел љубовници и е патентиран од FLYSKY дома. Системот е специјално развиени за сите на Радио контрола на модели, кој нуди супер активни и пасивни анти-притискање способности, многу ниска потрошувачка и високи приемник чувствителност. Со екстремни ригорозни тестирање од страна на инженери и проучување на пазарите за години, FLYSKY AFHDS е сега се смета за еден од најдобрите системи на располагање на пазарите.
Спецификации
Канали : 3 Канали
Модел тип : Автомобили / Брод
RF Опсег : 2.40 - 2.48 GHz
Пропусниот опсег : 500 Hz
Бендот : 160
RF Моќ : Помалку од 20 DB
2.4 G Систем : AFHDS
Код тип : GFSK
Senditivity : 1024
Низок Напон Предупредување : Yes (Помалку од 3.7 V)
DSC Порт : Yes (3.5 mm, Излез : PPM)
СВ Опсег : 90
ТИ Опсег : 45 (F : 30, Б : 15)
Полначот Порт : Yes (USB)
Моќност : 3.7 V (800m Ah)
Тежина : 270g
МРАВКА Должина : 40mm
Големина : 156 x 223 x 94mm
Сертификат : CE, FCC
Пакетот Вклучува
1 x FS-GT2 B Предавателот
1 x FS-GR3 C Приемник
1 x USB Кабел за Полнење
1 x 800m Ah 3.7 V Предавателот Li-Po Батерија
1 x Екстра Справи со (Голема Големина)
1 x англиски јазик Прирачник за CD
1 x Боја Кутија

Основни карактеристики

Тип:
Симулатори
Воздушна Фотографија:
No
Број На Модел На:
FS-GT2B
сертификација:
CE,FCC
Контролор На Владата:
MODE2
Гаранција:
3 месеци
Предупредување:
NO
боја:
Црна
сертификација:
3C
Возраст Опсег:
Grownups
Материјал:
Гума
Контрола На Канали:
4 Канали

Најдобри понуди