• Обновено
Ретки Песна Династија (961--1275) порцелански Чај Тенџере,Yue печката,најдобро е колекција & украс, Бесплатен превозот

Ретки Песна Династија (961--1275) порцелански Чај Тенџере,Yue печката,најдобро е колекција & украс, Бесплатен превозот

Rating 
DEN 5075.00
DEN 5970.24
-15 %

Залиха
Во магацинот.


Ти се гледа во порцелански вазна. Тоа е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа е, исто така, е симбол на среќа и задоволство. Тоа ќе ви донесе долговечност, среќен, богат и среќа , и тоа може да додадете специјални убава место ако ја ставиме дома. Тоа има многу голема колекција вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Среќно!. Времето ќе почнуваат да се собираат; или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба !
Наплата Ако има било каков проблем, кога ќе ги добиете вашите производи, ве Молиме контактирајте со нас без да се двоуми во рок од 3 дена.Се разбира, ако не сте задоволни со вашата нарачка, ве Молиме испратете го врати објектот во рок од 14 дена .Ние ќе мило за размена, замена или рефундирање на вашите целосна исплата.

Основни карактеристики

Големина:
21.5 cm(h)
Возраст:
Песната Династија на Кина
Возраст:
Античкиот
Глазура Тип:
Пигментирани
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Најдобри понуди