• Обновено
10pcs/многу IR Сензори се Префрлите Трансдуцерот Инфраред IR Движење Рефлексивни Оптички Фотоелектрически Модул TCRT5000

10pcs/многу IR Сензори се Префрлите Трансдуцерот Инфраред IR Движење Рефлексивни Оптички Фотоелектрически Модул TCRT5000

Rating 
DEN 72.00
DEN 75.84
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Работната принципот на TCRT5000 сензор е иста како и општото инфраред сензор во .TCRT5000 има инфраред емитува цевка и инфрацрвена примање на цевка. Кога инфрацрвената сигнал емитува цевка со рефлексија се примени , примање цевка отпор промени,
Во кола да се формира напон промени опфатени, а резултатите по ADC конверзија или LM324 коло преобликување се преработени излезни резултати . Отпорот промени зависи од инфраред примени јачина на сигналот во добивањето на цевка, често перформанси во боја и specular одраз површини примање на далечина два страна. Хардвер референца принцип дијаграм како што следува :
10 * Рефлексивни сензор
1.Сите наши Предмети ќе биде предаден во рок од 2-7 дена на расчисти исплата.
2. Ние ќе брод на defualt адреса во Aliexpress,ако не информира нас.
1.Ако имате некој проблем, за боја, квалитетот или другите, ве молиме слободно падна контактирајте со нас пред да ни остави неутрален/негативна повратна информација. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне. 2.Ние треба вашата поддршка и доверба. Ние ќе ви обезбеди најдобра услуга. 1.Ако објектот е на пат,ве молиме почекајте неколку дена трпеливо.ако го загуби или returnded, ние ќе го препрати или наплата . 2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот можеме да ја/наплата , или да се направи попуст за вас, откако ќе ја напушти ни прашање за објектот

Основни карактеристики

Бренд Име:
ReYeBu
Тип:
Магнетен Сензор
is_customized:
Yes
Материјал:
Мешавина
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
Број На Модел На:
Рефлексивни тип на сензор

Најдобри понуди