• Обновено
1PCS X 200kg електронска платформа скала оптоварување мобилен притисок избалансирани конзолни оптоварување тежина сензор

1PCS X 200kg електронска платформа скала оптоварување мобилен притисок избалансирани конзолни оптоварување тежина сензор

Rating 
DEN 638.00
DEN 672.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Answer : ___________________________ NOTE :
со цел додавање на живот на сензорот за да се спречи штетата причинета со тоа што се со прекумерна тежина .
како и обично ,200 KG сензор само може да се користи за 100kg скала
само испорака 200kg
Технички параметри
Сеопфатна грешка 0.02% F. S
Чувствителност 1.0 0.1 mv / v
Nonlinearity 0.02% F. S
Hysteresis 0.02% F. S
Важноста на 0.02% F. S
Лази 0.02% F. S/10min
0 : 00 Излез 2% F. S
Текст Отпорност 405 10
Излезна отпорност 350 3
Изолација отпор 5000 M (100 VDC)
Побудување напон 5 VDC ~ 12 VDC
Температурна компензација спектар на 10 ~ +40
Температурата на работа спектар -20 ~ +60
Температурата ефект на нула 0.03% F. S/10
Temmp.ефект 0.02% F. S/10
Safe преоптоварување 120%
Крајната Преоптоварување 150%
Заштита класа IP65
Ожичување
Црна Моќ +
белата Моќ -
Црвен Сигнал +
зелен сигнал -
Се тестирани пред пратката , специјална стока : заварување, смолкнување pin , постојат монтажа знаци , кои се користат во гребнатини , дамки, итн., не се враќа .
Се користат Специјални Забелешка : сензор е прецизен делови, тешка вибрации , падне , судир , преоптоварување , overvoltage , итн. многу веројатно е да предизвика трајно оштетување на сензорот или да влијаат на прецизноста и линеарноста , ако вие не мора да се разбере делови , ве молиме да се купи внимателно . По сите, отпор и capacitance transistors и други компоненти во споредба со други електронски компоненти да бидат повеќе кревка .
Отпор вирус мерач на притисок sensor Mainly од еластична тело , отпорот вирус мерач кабел и други компоненти , внатрешните плочки на користење Huygens мост, кога еластична тело е деформирано под оптоварување ,Отпор вирус мерач ( конверзија елемент ) филм подложен на затегнувачка или compressive вирус деформација , неговата отпорност ќе се промени ( зголемување или намалување ) , така што мостот надвор од рамнотежа , соодветните диференцијални сигнал за последователно мерење коло и ракувањето.

Основни карактеристики

Бренд Име:
ZHIPU
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Biosensor
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
200kg
Употреба:
Притисок Сензор
Боја Класификација:
200kg 150kg скалата се движи

Најдобри понуди