• Обновено
Бесплатен Превозот!!!30pcs NE555 пулсот излез прилагодливи / авто стоперката уред за пренос на маса уред/ километражата бустер модул сензор

Бесплатен Превозот!!!30pcs NE555 пулсот излез прилагодливи / авто стоперката уред за пренос на маса уред/ километражата бустер модул сензор

Rating 
DEN 1805.00
DEN 2124.00
-15 %

Залиха
Во магацинот.


..
30pcs NE555 пулсот излез прилагодливи / авто стоперката уред за пренос на маса уред / километражата бустер
..
..
Опис на производот Прво, големина : 25mm X13mm X 12mm должина X ширина X висина
Второ, главниот чип : NE555
Трето, работен напон : DC 4 до 18 volts ;
Четири карактеристики :
1, со еден канал излез .
2, на излез waveform должност циклус на околу педесет проценти
4 , прилагодување на фрекфенција potentiometer
5, на излез фреквентен опсег од 5 ~ 2 KHZ ( промена на capacitance Ц1 може да го промени фрекфенција )
6 , излезниот напон е еднаков на влезниот напон
7 , на излез тековната 225 m A (MAX)
8 , пораст / пад време 100 ns
Петто, постои детален упатството за
Применливи повод : SCM учење , електронско конкуренција , развој на производот, такси метар , дипломирањето дизајн. . .
.. Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку е-мејл . се надевам да се направи бизнис со вас.
плаќање : ние само го прифатат плаќање со кредитна картичка,western union. Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат други начини на плаќање, како што се чек или поштенска наредби . Превозот : Ние Брод на Светот, но Италија, Нигерија, Бразил ќе трае долго време на испорака . Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Или не, ве молам, точно пред плаќање Брод на светот од Хонг Конг во рамките на 12-24 часа по уплатата завршена примена, и ќе ви даде на следење на број побрзо. понекогаш ние ќе го испрати со рамен пост воздух mail ако само еден ниска цена цел.Се надевам дека ќе разбере. ве советуваме превозот од DHL, или ЕМС ,и ние да се даде попуст за вас,може да се примени во 4-9 дена . тоа трае околу 15-30days. обично, ако превозот од Кина/Хонг Конг пост воздух mail Повратни информации : повратната информација е многу важно за нас, pls ме напушти 5 ѕвезди повратни информации доколку не сте задоволни со нашата служба и нашите предмети,или pls контакт со мене, ако има некој проблем со нашите објекти.ние ќе се реши што побрзо. Гаранција и Враќање : 12-месеци Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Купи со доверба Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле. Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет. Вашето име аукција број, а причина за да се вратите треба да бидат вклучени во е-маил. Сите предмети вратени мора да ги содржи сите оригинални материјали за пакување. Ве молиме repack објектот внимателно. Предмети вратени ќе бидат тестирани и нова замена ќе биде предаден на купувачот веднаш кога ќе се најдат неисправни.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Употреба:
Магнетен Сензор
Теорија:
Тековната Сензор
Излез:
Дигитален Сензор
Број На Модел На:
Нови

Најдобри понуди