• Обновено
Бесплатен Превозот!!!30pcs Индуктивен товар електромагнетниот вентил реле контакти РК snubber коло заштита МОДУЛ СЕНЗОР

Бесплатен Превозот!!!30pcs Индуктивен товар електромагнетниот вентил реле контакти РК snubber коло заштита МОДУЛ СЕНЗОР

Rating 
DEN 2417.00
DEN 2844.00
-15 %

Залиха
Во магацинот.


..
Индуктивен товар електромагнетниот вентил реле контакти РК snubber коло заштита
..
..
Опис на производот Прво, димензии : должина 18mm висока 40mm X широк 12mm X
Второ, главните компоненти : кондензатори, отпорници , varistors
Трето, за 5 ~ 400 V AC или DC индуктивен товар (помалку од 1000 W оптоварување ), реле контакти заштита. Намалување на електромагнетни пречки , напон флуктуација!
Карактеристики :
1, со РК snubber коло да се апсорбираат индуктивен товар предизвикани electromotive сила .
2, varistor против напон флуктуација е премногу голем тековни е премногу голем, што резултира во реле контакт лепливоста.
3, за да се обезбеди бучава имунитет коло
4 , употребата на crimping парче, направи жици повеќе погодно.
5 , долг животен век. Нема механички оштетувања.
6 , зголемување на реле сервис живот.
7 надворешни врски користење на ротари crimp терминали за да се направи жици повеќе солидна.
8 , опкружен со фиксна монтажа дупки.
.. Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку е-мејл . се надевам да се направи бизнис со вас.
плаќање : ние само го прифатат плаќање со кредитна картичка,western union. Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат други начини на плаќање, како што се чек или поштенска наредби . Превозот : Ние Брод на Светот, но Италија, Нигерија, Бразил ќе трае долго време на испорака . Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Или не, ве молам, точно пред плаќање Брод на светот од Хонг Конг во рамките на 12-24 часа по уплатата завршена примена, и ќе ви даде на следење на број побрзо. понекогаш ние ќе го испрати со рамен пост воздух mail ако само еден ниска цена цел.Се надевам дека ќе разбере. ве советуваме превозот од DHL, или ЕМС ,и ние да се даде попуст за вас,може да се примени во 4-9 дена . тоа трае околу 15-30days. обично, ако превозот од Кина/Хонг Конг пост воздух mail Повратни информации : повратната информација е многу важно за нас, pls ме напушти 5 ѕвезди повратни информации доколку не сте задоволни со нашата служба и нашите предмети,или pls контакт со мене, ако има некој проблем со нашите објекти.ние ќе се реши што побрзо. Гаранција и Враќање : 12-месеци Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Купи со доверба Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле. Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет. Вашето име аукција број, а причина за да се вратите треба да бидат вклучени во е-маил. Сите предмети вратени мора да ги содржи сите оригинални материјали за пакување.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Влажност Сензор
Материјал:
полимер
Употреба:
Притисок Сензор
Теорија:
сала сензор
Излез:
Дигитален Сензор
Број На Модел На:
1

Најдобри понуди