• Обновено
Бесплатен Превозот на курирската служба DHL 9KW/220-240V/50/60HZ Нерѓосувачки челик сауна бојлер за Топла продажба davey евтини за сува пареа сауна, соба додатоци

Бесплатен Превозот на курирската служба DHL 9KW/220-240V/50/60HZ Нерѓосувачки челик сауна бојлер за Топла продажба davey евтини за сува пареа сауна, соба додатоци

Rating 
DEN 14544.00

Залиха
Во магацинот.


100% позитивни повратни информации за Локација Guangdong, Кина (Копно) Од 1999 година, Како да се избере соодветна генератор на пареа или сауна печка? Од 1999 година (100% позитивни повратни информации)
Генератор на пареа : 1 CBM тула или камен соба треба 1.5 KW до 2 KW, 1 CBM акрилик пареа соба само треба 1 KW.
Сауна грејач : 1 CBM дрвени сауна, соба треба 1 KW сауна грејач. | | | Производи опис Од 1999 година (100% позитивни повратни информации)
Алфа сауна шпоретот е развиена како директен резултат на нашето долгогодишно искуство на клиентите услов со многу нови карактеристики и подобрувања. Сите производи е одобрена од страна CE сертификација .
1 Оваа верзија е со нерѓосувачки челик housecover, силна изградба, внатрешната контрола,опсег со 3 KW, 4.5 KW,6 KW,8 KW и 9 KW.
2 Време поставка : корисникот може да го поставите времето на чекање од 0 до 12 часа. Кога времето бројте до нула, тоа ќе се префрлат на моделот автоматски и работи како на поставување под модел
3. температурата поставување : тоа може да се прилагоди од 50-110degress или 122-230 Fahrenheit)Сауна грејач ќе Последователни греење според констатираните сауна, собна температура и поставување на температурата.
4. Дијагностика - 8 Led диоди за на контролорот покажуваат различни работи фази и операции што може да се користи за основно дијагноза ако проблемот треба да се случи.
5 Дополнителни switch за сауна, соба светилка
6. Висока температура cut-off за двете сауна, соба и сауна грејач. Двојно безбедност за заштита на
7. нерѓосувачки челик школка е задолжително
Сите заоблени тестови :
1.48 час континуиран тест за коло на секој сауна шпоретот.
2. Висок напон тест за оваа сауна шпоретот.
3. Контролорот е тестиран за сите функции.
4. Заземјување отпор тест. | | | Технички податоци Од 1999 година (100% позитивни повратни информации) Модел Моќ
(kw) Напон
(V) Тековна
(А) Фаза
(N~) Соба
(м3) N*AWG Димензии GW
(kg) контролер SCA-30 BS 3 200-240 16.3 1 2.5~5 3*11 320*230*550 10
CON4/ST-135 M/НЕ-50 M SCA-45 BS 4.5 200-240 20.5 1 5~6 3*10 400*290*550 11-12.5 380-415 6.8 3 5*14 SCA-60 BS 6.0 200-240 27.3 1 6~7 3*8 380-415 9.1 3 5*13 SCA-80 BS 8.0 200-240 36.4 1 9~10 3*7 380-415 13.6 3 5*11 SCA-90 BS 9.0 200-240 40.9 1 10~12 3*7 380-415 13.6 3 5*11 ТАЖНО-105 10.5 380-415 16 3 12~15 5*10 515*485*655 26-27 ТАЖНО-120 12.0 380-415 18.2 3 15~18 5*10 ТАЖНО-150 15.0 380-415 22.7 3 18~21 5*9 ТАЖНО-180 18.0 380-415 27.3 3 18~25 5*8 ТАЖНО-210 21.0 380-415 31.8 3 25~29 5*8 705*450*655 37-41 ТАЖНО-250 25.0 380-415 37.8 3 29~35 5*7 ТАЖНО-270 27.0 380-415 40.9 3 35~38 5*7 | | | Пакет вклучувајќи Од 1999 година (100% позитивни повратни информации)
Заврши целосна поставува делови со генератор на Пареа, вклучувајќи control panel, 5 M стандард за контрола на кабел(8-10 M може да се avaiable ако се побара),сензор на температура, пареа млазницата, влезот вентил, штекер за снег. | | | Производи детали Од 1999 година (100% позитивни повратни информации) | | | Превозот политика, Од 1999 година (100% позитивни повратни информации)
Ние ќе испрати пакет ПРЕКУ DHL, FEDEX, UPS-от, ТНТ, Aramex (Блискиот Исток) дека со брза испорака и висока гаранција на safty.

Основни карактеристики

Тип:
Сауна, Соби
Функција:
Сува Пареа
Функција:
Компјутер Control Panel
Број На Модел На:
SCA-90BS
Капацитет:
4 Луѓе
Главен Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
can be
Температурата seting :
50-110degress или 122-230Fahrenheit)
моќност:
9KW
Напон:
220-240V
сертификација:
CE
Тип:
Силна тип со извезуваат стандард
Примена:
Luxry сауна грејач
Контрола методот:
Внатрешна контрола
Материјал:
Нерѓосувачки Челик

Најдобри понуди