• Обновено
NCCTEC Електронска цевка Појас Сандер полирач мелница за burnishing, завршувањето на челик, од нерѓосувачки челик, обоени цевка и цевката

NCCTEC Електронска цевка Појас Сандер полирач мелница за burnishing, завршувањето на челик, од нерѓосувачки челик, обоени цевка и цевката

Rating 
DEN 16181.76

Залиха
Во магацинот.


Електронска цевка Појас Сандер полирач мелница за burnishing, завршувањето на челик, од нерѓосувачки челик, обоени цевка и цевката .
електронска цевка и цевката појас сандер за burnishing, доработка и reconditioning челик, нерѓосувачки челик, обоени цевка и цевката.
Цевка и Цевката Појас Сандер е флексибилна алатка што се прилагодува и на секој контура и е лесно да се справи.
Овој сестран алатка може да се направи заварување шевовите невидливи и може да даде нерѓосувачки челик огледало финиш.
карактеристики :
1. Двојно опрема за намалување на високата стапка на материјал отстранување, точно пескарење појас за водство на функција дури и за мелење резултати и 270 степени максималната заврши агол што овозможува алатка оператор да работат поефикасно.
2. Новиот цевка и цевката finisher вклучува NCCTEC е VTC (Vario Tacho Constamatic) електронските стабилизација за зголемување на продуктивноста во најтешкиот услови на работење, електронски меки почеток и thumbwheel да селектирани алатката е брзина.
На NTBS918 карактеристики на toolless пескарење појас размена која помага да се зголеми оператор ефикасност и безбедност.
3. Дополнителни безбедносни карактеристики вклучуваат заштита од преоптоварување, на моќ прекинување заштита, ncctec е ликвидација заштита мрежа и долг живот авто-стоп јаглерод четки.
4. На NTBS918 има широка палета на додатоци за разни материјали и може да се користи да се земе метали од заварени или мелница заврши до огледало заврши.

Основни карактеристики

Песок Подлога Големина:
760*40 mm
is_customized:
Yes
Номинална Напон:
220v
Извор На Енергија:
Електрична енергија
Фреквенција:
50Hz
Примена:
burnishing, доработка и челик, нерѓосувачки челик, обоени цевка
DIY Материјали:
Металугрија
Променлива Брзина:
Yes
Не-Оптоварување Брзина:
900-2800r/мин
Тежина:
4kg
Номинална Влезна Моќност:
900W 1.2 HP
Број На Модел На:
NTBS918
МАКСИМАЛЕН дијаметар на цевка:
180mm 7
појас брзина:
2.7-8.5 m/s

Најдобри понуди