• Обновено
Flysky Најновите FS-GT2B FS GT2B 2.4 G 3CH Пиштол РК Контролер /w приемник, TX батерија, USB кабел, справи --Надгради FS-GT2 GT2

Flysky Најновите FS-GT2B FS GT2B 2.4 G 3CH Пиштол РК Контролер /w приемник, TX батерија, USB кабел, справи --Надгради FS-GT2 GT2

Rating 
DEN 1631.52

Залиха
Во магацинот.


Flysky FS-GT3 B FS GT3 B 2.4 G 3 CH Пиштол РК Систем Предавателот со Приемник За РК Автомобил Брод со LED Екран
Спецификации : Канали : 3 Канали Модел тип : автомобили/брод RF опсег : 2.40-2.48 GHz Опсег : 500 Hz Бенд : 160 RF моќ : помалку од 20 DB 2.4 G систем : AFHDS Код тип : GFSK Senditivity : 1024 Низок напон предупредување : за да DSC порт : yes(3.5 mm : излез : PPM) ST опсег : 90 ТИ опсег : 45(F : 30;B : 15) Полначот port : да Моќност : 3.7 V DC Тежина : 270g МРАВКА должина : 33mm Големина на : 156*224*94.5 mm Боја : црна Сертификат : CE,FCC
Пакетот Вклучува :
1x FS-GT2 B Радио Контролер
1x FS-GR3 C Приемник
1x USB Кабел За полнење
1x Предавателот Li-po Батерија 3.7 V 800m Ah
1x Отстранлив Рачка
1x CD Упатство
1x Боја Кутија
Детали Слика Референца :

Основни карактеристики

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Воздушна Фотографија:
No
Време На Полнење:
Xiangtat
Материјал:
Винил
Акција Време:
Xiangtat
сертификација:
3C
Сертификат Број:
Xiangtat
Возраст Опсег:
> 8 години
Гаранција:
Xiangtat
Предупредување:
Xiangtat
Далечински Растојание:
Xiangtat
Бар-кодот:
No
Димензии:
Xiangtat
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции
Контрола На Канали:
4 Канали
Број На Модел На:
Предавателот
Контролор На Владата:
MODE2
Извор На Енергија:
Електричен
Далечинска Контрола:
Yes
Полнење Напон:
Xiangtat
Контролор На Батеријата:
Xiangtat
Бренд Име:
Xiangtat
Приклучоци Тип:
Xiangtat
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Моторни:
Brushless Мотор
3C:
Сертификат
is_customized:
Yes

Најдобри понуди