• Обновено
Бесплатен Превозот HL803 НОВА Голема ЕП за далечинска контрола на едрилица РК авион modle Комарец борец две-канал фиксни крила почетниците едрилица

Бесплатен Превозот HL803 НОВА Голема ЕП за далечинска контрола на едрилица РК авион modle Комарец борец две-канал фиксни крила почетниците едрилица

Rating 
DEN 1285.92

Залиха
Во магацинот.


Hua Le HL803 ПАЈПЕР J3 МЛАДЕНЧЕ NC26170 Далечински Управувач РК Авион RTF авион Transmitte
Decription :
Бренд Име : Huale
Тип : Авион
Карактеристики : Далечински Управувач
Акција Time : 20-30minutes
Батерија : 3.7 V 150mah lipo
Контролор на Батеријата : 6-АА
Далечински Растојание : 80m
Боја : Жолта
Извор На Енергија : Електрични
Приклучоци Тип : USB
Полнење Напон : 4.5 v
Контрола На Канали : 2 Канали
Радио Контрола Стил : РК Хоби
Материјал : ЕП пена
Авион Тежина : 22g
Авион должина : 250mm
Wingspan : 330mm
Време на полнење : 30 минути
Лет Time : 15 минути
Контрола на Опсег : 80m
Карактеристики :
1.Најновите трговија едрилица, кул изглед, изградена-во литиум батерија во телото.
2.Ruggedness и лесно ракување, претстави еден пар на ножеви.
3.Внатрешна и надворешна инфрацрвениот далечински управувач, планирам непречено!
Пакетот Вклучува :
1 x HL803 Авион
1 x далечински контролер
1 x упатство
1 x ножеви
1 x антена

Основни карактеристики

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Време На Полнење:
30 минути
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Полнење Напон:
4.5 V
Возраст Опсег:
> 6 години,> 8 години,12-15 Години,8-11 Години,> 3 години,> 14 години,Grownups
Гаранција:
Далечинска Контрола
Димензии:
Далечинска Контрола
Предупредување:
Далечинска Контрола
Сертификат Број:
Xiangtat
Контролор На Батеријата:
3.7 V 150mah lipo
Број На Модел На:
HL803
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции
Бренд Име:
Xiangtat
Извор На Енергија:
Електричен
Контрола На Канали:
2 канали
Материјал:
Винил
Далечинска Контрола:
Yes
сертификација:
3C
Акција Време:
15 МИНУТИ
Далечински Растојание:
80m
Бар-кодот:
No
3C:
Сертификат
Приклучоци Тип:
Далечинска Контрола
Моторни:
Brushless Мотор
Контролор На Владата:
MODE2
Тип:
Авион
Карактеристики:
Блескави

Најдобри понуди