• Обновено
HuaLe HL803 ПАЈПЕР J3 МЛАДЕНЧЕ NC26170 Далечински Управувач РК Авион RTF авион Transmitte

HuaLe HL803 ПАЈПЕР J3 МЛАДЕНЧЕ NC26170 Далечински Управувач РК Авион RTF авион Transmitte

Rating 
DEN 1631.52

Залиха
Во магацинот.


Hua Le HL803 ПАЈПЕР J3 МЛАДЕНЧЕ NC26170 Далечински Управувач РК Авион RTF авион Transmitte
Decription :
Бренд Име : Huale
Тип : Авион
Карактеристики : Далечински Управувач
Акција Time : 20-30minutes
Батерија : 3.7 V 150mah lipo
Контролор на Батеријата : 6-АА
Далечински Растојание : 80m
Боја : Жолта
Извор На Енергија : Електрични
Приклучоци Тип : USB
Полнење Напон : 4.5 v
Контрола На Канали : 2 Канали
Радио Контрола Стил : РК Хоби
Материјал : ЕП пена
Авион Тежина : 22g
Авион должина : 250mm
Wingspan : 330mm
Време на полнење : 30 минути
Лет Time : 15 минути
Контрола на Опсег : 80m
Карактеристики :
1.Најновите трговија едрилица, кул изглед, изградена-во литиум батерија во телото.
2.Ruggedness и лесно ракување, претстави еден пар на ножеви.
3.Внатрешна и надворешна инфрацрвениот далечински управувач, планирам непречено!
Пакетот Вклучува :
1 x HL803 Авион
1 x далечински контролер
1 x упатство
1 x ножеви
1 x антена

Основни карактеристики

Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Акција Време:
15 МИНУТИ
Возраст Опсег:
8-11 Години,12-15 Години,Grownups,> 8 години,> 14 години,> 6 години,> 3 години
Предупредување:
Далечинска Контрола
Далечинска Контрола:
Yes
Контролор На Владата:
MODE2
Димензии:
Далечинска Контрола
Гаранција:
Далечинска Контрола
Контролор На Батеријата:
3.7 V 150mah lipo
Време На Полнење:
30 минути
Далечински Растојание:
80m
Материјал:
Винил
Извор На Енергија:
Електричен
Полнење Напон:
4.5 V
Приклучоци Тип:
Далечинска Контрола
Контрола На Канали:
2 канали
Број На Модел На:
HL803
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции
Тип:
Авион
Карактеристики:
Блескави

Најдобри понуди