• Обновено
електронски чип vibratory сад фидер/sorter,SUS304 автоматски електронски дел вибрации сад фидер 550mm индивидуализира

електронски чип vibratory сад фидер/sorter,SUS304 автоматски електронски дел вибрации сад фидер 550mm индивидуализира

Rating 
DEN 49795.00
DEN 52416.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.

SUS304 автоматски електронски дел вибрации сад фидер 550mm индивидуализира
Спецификации
1.Тоа е директно vibrating орбита може да се направи во било која должина
2.Погоден за Електронски Делови .Хардверски додатоци и други пластични делови
3.целосно автоматски,може да биде дизајнирана како вашата машини во вашата фабрика
4.задолжени за хранење телиња се направени на целосна нерѓосувачки челик,добар изглед и да има добри перформанси
Апликации
широко се користи во рударството, металургијата, јаглен, градежни материјали,
лесна индустрија, хемикалии, машини за индустрија и земјоделството.
Материјали за Градежништвото :
Јаглероден Челик (глеѓ боја), Јаглероден Челик (ФДУ бела Епоксидна), 304, СКОПЈЕ (индустриски заврши), 304, СКОПЈЕ (стандардна храна одделение заврши), 304, СКОПЈЕ (3А Млечни производи)
Карактеристики
1) Ниско ниво на бучава, лесна инсталација, мала тежина, сигурна работа, мала загуба, широка примена, ниска потрошувачка на енергија.
2) Сите видови на материјал може да биде испразнета stably, не тече блокирање проблем.
3) Според фабрика процесот на аранжманот, на сила ќе имаат различна висина.
4) Тоа е во функција на кршење лак и хранење . Континуирано, униформа и точно, не треба да инсталирате портата на сила.
5) Quantificationally прилагодливи и автоматска контрола , во процесот на празнење, не се материјал честички беше одвоен,па тоа е добра ефф ект на мешање на материјали.
Ако постои било какво барање, ние може да обезбеди работни видео за референца.Ние веќе се извезува во Италија.

Основни карактеристики

Заштита На Функција:
Запечатени
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Напон:
220V
Употреба:
Општа Намена
Број На Модел На:
ZDP1
Теорија:
вибрира капа и шише внесувач

Најдобри понуди